اخبار

آغاز بازار بورس ۹ اسفند / ۷۰ درصد بازار در صف فروش و از دست رفتن کانال ۱.۲ میلیونی

شاخص کل آغاز بازار بورس ۹ اسفند با یک روند نزولی همراه بود. با شروع معاملات میزان بالای حجم عرضه در نمادهای شاخص‌ساز، باعث ریزش شاخص شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، با توجه به حمایت‌های انجام شده در روزهای پایانی هفته گذشته و همچنین عرضه اولیه اپال در که در روز چهارشنبه (۶ اسفند) انجام شد، انتظار می‌رفت بازار سرمایه آغاز بازار بورس ۹ اسفند را با یک روند صعودی آغاز کند، اما میزان بالای عرضه در نمادهای شاخص‌ساز بار دیگر روند شاخص را نزولی کرد.

با کاهش حدود ۸ هزار واحدی شاخص، شاخص کل بازار از کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزارتایی پایین‌تر آمد و این امر موجب به وجود آمدن یک موج رفتار هیحانی جدید در بازار خواهد شد.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه عقیده داشت اگر شاخص کل از محدوده یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد ریزش کند سهم‌ها قفل می‌شوند و نقدشوندگی بازار کاملا از بین می‌رود و بورس روند فرسایشی می‌گیرد. حالا باید منتظر واکنش بازار باشیم.

در آغاز بازار بورس ۹ اسفند انتظار می‌رفت میزان تقاضا در نماد اپال کمی از روند کاهشی بازار کم کند، اما میزان عرضه بالا در نمادهای شاخص‌ساز روند نزولی را افزایش دادند و بعد از گذشت یک ساعت از آغاز معاملات شاخص کل ۸ هزار و ۸۰۰ واحد ریزش داشت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا