اخبار

آغاز بازار بورس ۴ اسفند / بازار باز هم در سراشیبی عرضه

در آغاز بازار بورس ۴ اسفند به دنبال شدت سنگین عرضه در نمادهای شاخص‌ساز و همچنین نمادهای کوچک، شاخص کل و هم‌وزن منفی شدند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، با آغاز بازار بورس ۴ اسفند شاهد بودیم که عرضه در نمادهای شاخص‌ساز زیاد و به دنبال آن شاخص‌ کل همانند روزهای گذشته منفی شد. نمادهای کوچک بازار نیز در وضعیتی منفی به سر می‌برند و به همین دلیل شاخص هم‌وزن نیز منفی بود. صندوق‌های دارایکم و پالایشی‌یکم نیز امروز در کف قیمتی خود در حال معامله هستند و صف فروشی سنگینی را ایجاد کرده‌اند.

این روزها کاهش نقدینگی بازار بورس باعث شده است که شاخص کل همچنان در روند منفی باقی بماند. به اعتقاد تحلیل‌گران حوزه بازار سهام، یکی از عواملی که باعث شده نقدینگی در بازار کاهش پیدا کند اعمال تغییر دامنه نوسان است که اتفاقاً با هدف بهبود وضعیت بازار به راه افتاد. در حال حاضر تغییر دامنه نوسان تنها باعث شده است که ریزش‌های شاخص کنترل شده و جزئی باشد.

در همین راستا بازار همچنان در وضعیت منفی و جو بی‌اعتمادی به سر می‌برد و به بسیاری از متغیرهای تعیین‌کننده واکنش مثبت نشان نمی‌دهد. برای نمونه در حال حاضر قیمت مس و نفت در حال رشد قابل‌توجهی است اما نمادهای فلزی و پالایشی در آغاز بازار بورس ۴ اسفند روندی نزولی را طی می‌کنند. البته عواملی همچون نزدیک شدن به پایان سال باعث شده است که حقوقی‌ها از ریسک کردن پرهیز کنند و تمایل حقیقی‌ها برای بیرون کشیدن سرمایه افزایش پیدا کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا