اخبار

آغاز بازار بورس ۲۶ بهمن / افزایش فشار عرضه و عقب‌گرد شاخص کل

آغاز بازار بورس ۲۶ بهمن با این که با روند صعودی نمادهای شاخص‌ساز همراه بود اما در ادامه فشار عرضه بیش‌تر شد و شاخص کل وارد روند عقب‌نشینی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، با این که روز گذشته تغییر دامنه نوسان و اعمال دامنه نوسان نامتقارن رشدی قابل‌توجه را برای بازار به ارمغان آورد، در آغاز بازار بورس ۲۶ بهمن شاهد بودیم که بخشی از سهام‌داران با مناسب دیدن این مقطع به عنوان فرصتی برای خروج از بازار و فروش سهم‌ها استفاده کردند؛ در نتیجه فشار عرضه امروز افزایش پیدا کرد و شاخص کل در روند منفی قرار گرفت. این مسئله در شرایطی رخ می‌دهد که قیمت دلار در بازار سهام به حدود ۲۶ هزار تومان رسیده است و رو به رشد است.

از ابتدای شروع زمزمه‌های مربوط به اعمال تغییر دامنه نوسان گروهی از کارشناسان همواره متذکر می‌شدند که نباید به این ابزار به عنوان یک راه حل اصلی اعتماد کرد و تأثیر آن صرفاً می‌تواند مقطعی و تشویقی باشد. در اثبات این ادعا نیز شاهد بودیم که آغاز بازار بورس ۲۶ بهمن مثبت نبود و بورس سریعاً به روند منفی بازگشت.

با این که دیروز مقدار زیادی نقدینگی به بازار تزریق شد، همچنان شاهد هستیم که اعتماد به بازار بازنگشته است و نیاز به ورود نقدینگی بیش‌تری است و بنا بر برآورد صاحب‌نظران، بازار سهام برای به تعادل رسیدن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان تزریق نقدینگی نیاز دارد. با این وجود در شرایط فعلی به نظر می‌رسد بازار قصد پیروی از متغیرهای خود را ندارد و با این که دلار به حدود ۲۶ هزار تومان رسیده است، بازار منفی شده است. با توجه به روند منفی آغاز بازار بورس ۲۶ بهمن در صورتی که در مقطع فعلی از بازار حمایت به عمل نیاید، بعید نیست که بازار شاهد ریزش‌های بیش‌تری باشد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا