اخبار

آغاز بازار بورس ۲۵ بهمن / رشد ۲ درصدی شاخص در دقایق ابتدایی

در آغاز بازار بورس ۲۵ بهمن نمادهای شاخص‌ساز رشد بسیار خوبی را تجربه کردند به گونه‌ای توانستند تنها در ۷ دقیقه ابتدایی شاخص کل را دو درصد مثبت کنند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۲۵ بهمن اعمال تغییر دامنه نوسان منفی سهم‌ها، تأثیر بسیار مثبت خود را نشان داد به گونه‌ای که معاملات مثبت نمادهای محوری بازار شاخص کل را در در ۷ دقیقه آغازین معاملات دو درصد رشد داد. نمادهای خودرویی، فلزی، پتروشمی، پالایشی امروز همگی در رنج مثبت و و در سقف قیمتی خود معامله شدند.

به نظر می‌رسد رشد بسیار خوب شاخص کل در آغاز بازار بورس ۲۵ بهمن تا حدود زیادی مدیون اعمال دامنه نوسان نامتقارن باشد؛ اما آیا این روند مثبت ثبات خواهد داشت؟ کارشناسان بازار سرمایه معتقدند تنها زمانی می‌توان از روند صعودی پایدار بورس سخن گفت که شاخص کل بتواند به بالای سطح یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد رسیده و در آن مقطع پایدار شود.

در حال حاضر تحلیل‌گران بر این باورند که در محدوده یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحدی شاخص کل، اندکی فشار عرضه بیش‌تر خواهد شد و تنها در صورتی که بازار بورس بتواند این مقاومت را بشکند، می‌توان از آن توقع رشد تا سطح یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحدی و بالاتر را داشت.

تحلیل‌گران همچنین معتقدند، علی رغم تأثیر بسیار مثبت تغییر دامنه نوسان در کاهش فشار عرضه در بازار نباید از آن انتظار تأثیر طولانی به صورت مستقل را داشت؛ چرا که تغییر دامنه نوسان اقدامی مقطعی بوده و تنها در صورتی که موجب افزایش حجم و ارزش بازار سهام و همچنین افزایش ورود نقدینگی به بازار شود، می‌تواند موجب پایداری روند صعودی بازار شود. با این وجود حرکت مثبت جهشی شاخص کل آغاز بازار بورس ۲۵ بهمن بسیاری را امیدوار به پایداری روند مثبت حداقل تا پایان هفته‌ی جاری کرده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا