اخبار

آغاز بازار بورس ۱۳ بهمن / شروع مجدد روند ریزشی در بازار

در آغاز بازار بورس ۱۳ بهمن شاهد بازگشت روند ریزشی به شاخص کل بودیم، به نحوی که تا یک ساعت اولیه بازار شاخص کل ۰.۱ درصد افت را تجربه کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بعد از این که دیروز بازار بورس شاهد کاهش تدریجی معاملات مثبت بود، امروز وارد رنج منفی شد و شاخص کل ۰.۱ درصد ریزش را به ثبت رساند. به این ترتیب شاخص کل آغاز بازار بورس ۱۳ بهمن به یک میلیون و ۲۴۸ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز امروز تا به این جا منفی بود و ۵۶۵ واحد ریزش را نشان می‌دهد.

ریزش شاخص کل و شروع موج مجدد معاملات منفی در طی معاملات آغاز بازار بورس ۱۳ بهمن در حالی صورت می‌گیرد که نمادهای شاخص‌سازی همچون شستا و وتجارت همچنان در حال ثبت معاملاتی مثبت هستند؛ اما تا این لحظه این معاملات مثبت حریف موج منفی معاملات گروه فلزات اساسی مثل فملی و فولاد، نشده است.

بنا بر تحلیل کارشناسان و با توجه به روند روز گذشته، می‌توان گفت رشد بازار سهام چندان قوی نبوده و حاکمیت این روند ریزشی احتمالا ادامه خواهد داشت. همچنین باید به نقش وعده دلار ۲۰ هزار تومان رئیس کل بانک مرکزی در تشدید و تقویت روند فعلی بازار سرمایه نیز اشاره کرد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا