اخبار

آغاز بازار بورس ۱۷ فروردین / حرکت کم‌جان بازار در رنج مثبت

بعد از روند فرسایشی معاملات بازار سهام در روزهای ابتدایی هفته، امروز، ۱۷ فروردین، بازار بورس در آغاز معاملات خود به سیگنال‌های مثبت واکنش نشان داد و سبز شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در جریان معاملات دیروز تحرکات مثبتی در برخی از نمادهای شاخص‌ساز مانند شستا و کچاد ایجاد شد. شاخص‌کل نیز بعد از روند فرسایشی روزهای اول هفته به محدوده مقاومت رسیده بود و خبر مذاکره ایران در وین نیز در بازگشت روند بی‌تاثیر نبود.

در ۱۵ دقیقه ابتدایی معاملات امروز شاخص کل حدود ۴ هزار واحد رشد کرد اما شاخص هم‌وزن هنوز روندی نزولی دارد. در جریان معاملات آغاز بازار بورس ۱۷ فروردین، ۳۴۰ نماد در رنج منفی و ۱۱۴ نماد در رنج مثبت معامله می‌شوند اما نقدشوندگی در نمادهای کوچک به شدت پایین است.

امروز ایران در وین پیرامون لایحه برجام مذاکره می‌کند و این احتمال وجود دارد که در صورت توافق در بلندمدت، قیمت دلار کاهش پیدا کند؛ اما کارشناسان عقیده دارند با توجه به تورم انتظاری و حجم نقدینگی، احتمال ریزش قیمت دلار پایین‌تر از ۲۰ هزار تومان کم است.

هم‌چنین کارشناسان معتفدند واکنش مثبت بورس به سیگنال‌های مثبت مقطعی است، زیرا دامنه نوسان نامتقارن اجازه اصلاح به بازار سهام را نمی‌دهد. بنا بر نظر کارشناسان، اگر دامنه نوسان نامتقارن تغییر کند روند بورس متعادل‌تر می‌شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا