اخبار

بخشی از معاملات شستا، ومعادن، خبهمن و رکیش ابطال شد

سازمان بورس اوراق بهادار تهران، بخشی از معاملات نمادهای شستا، ومعادن، خبهمن و رکیش را بر خلاف رویه معمول، در میانه معاملات و بدون اعلام دلیل باطل کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، تعداد زیادی از سهام مشمول ابطال معاملات شرکت‌های بورسی و فرابورسی توسط سازمان بورس اوراق بهادار تهران در روزها و هفته‌های گذشته روندی افزایشی داشته است. در بازار سهام ۶ بهمن نیز بورس تهران بخشی از معاملات سهام دو شرکت گروه بهمن و کارت اعتباری ایران کیش را بدون اعلام دلیل باطل کرد. سازمان بورس اوراق بهادار هیچ توضیح و شفاف‌سازی در مورد این اقدام خود، یعنی تعداد سهام ابطالی و علت این تصمیم ارائه نکرد.

طبق روال معمول، بعد از پایان معاملات روزانه بازار سهام، ابطال سهام شرکت‌ها در دستور کار قرار می‌گرفت و اعلام می‌شد. اما خبر ابطال برخی از سهام دو شرکت گروه بهمن و کارت اعتباری ایران کیش در میانه معاملات امروز منتشر شد.

سهام خبهمن و رکیش، در بازار بورس امروز با افت ۵ درصدی قیمت و فشار عرضه همراه بودند. تاکنون بیش از ۲۲.۳ و ۵.۴ میلیون سهم گروه بهمن و کارت اعتباری ایران کیش با قیمت‌های ۲۳۰۰ و ۲۳۴۰ تومان معامله شده است. در ادامه معاملات امروز نیز بخشی از معاملات سهام شستا و توسعه معادن و فلزات هم مورد تایید سازمان بورس تهران قرار نگرفت و باطل شد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا