اخبار

تشریح عملکرد هیئت تحقیق و تفحص از شستا | گزارش هیئت به دستگاه قضایی ارائه می‌شود

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شستا با ارائه گزارشی از عملکرد هیئت تحقیق و تفحص از شستا، اعلام کرد گزارش تحقیق و تفحص از شستا به دستگاه قضایی ارائه می‌شود.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی خضریان، رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شستا با اشاره به عملکرد هیئت تحقیق و تفحص از شستا، گفت: هیئت تحقیق و تفحص از شستا در حالی طی ماه‌های گذشته در آن شرکت مستقر و اقدام به اخذ گزارش‌های مربوطه از عملکرد شرکت‌های تابعه شستا نموده است که انتظار این بوده و هست تا مسئولان فعلی این مجموعه در شناسایی دقیق تخلفات و مفاسد همکاری بهتری داشته باشند.

خضریان اظهار کرد: متأسفانه علی‌رغم مکاتبات متعدد ارسالی از طرف این هیئت و عدم وصول پاسخ‌های قانع‌کننده پیرامون تخلفات مذکور، ملاحظه می‌شود مدیران ارشد حاضر در شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا تمایلی به ارسال اطلاعات دقیق و کامل پیرامون موضوعات مورد درخواستی این هیئت ندارند.

وی ادامه داد: به نوعی موجب مطول نمودن زمان بررسی‌ها شده‌اند که موضوع مکرراً به مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شخص وزیر محترم منعکس و علی‌رغم دستورات مؤکد وزیر کار، عملاً تغییری در رویه پاسخگویی آن شرکت ملاحظه نمی‌شود.

ارجاع افرادی که با هیئت تحقیق و تفحص همکاری نمی‌کنند به قوه قضاییه

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تصریح کرد: متاسفانه در ادبیات مدیران شستا ملاحظه می‌شود، به دلیل برخی فشارهای بیرونی از مجموعه و برخی عناصر به جا مانده از دولت قبل، تمایلی برای شفاف‌سازی اتفاقات به وقوع پیوسته در دولت قبل را ندارند.

وی اضافه کرد: در صورت عدم اصلاح رویه مذکور، هیئت تحقیق و تفحص ضمن اینکه ناچار است کسانی را که همکاری لازم جهت شناسایی تخلفات را نداشته به مراجع قضایی ارجاع دهد؛ از دیگر ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی نیز برای پاسخگو نمودن مدیران شستا اقدام خواهد شد.

خضریان با اشاره به ضعف نظارت و برخورد با تخلفات در بدنه مدیریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: بعضا برخی از مدیران متخلف با تغییر مکان در زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سمت‌های مدیریتی جدید منصوب شده و علی‌رغم مکاتبات متعدد با مقام عالی وزارت مذکور طی شش ماه گذشته، کم‌ترین اتفاقی در برخورد، عزل یا پاسخگو نمودن افراد مذکور صورت نمی‌پذیرد که این موضوع با گفتمان دولت انقلابی و فساد ستیز دولت سیزدهم در تضاد است.

سنگ‌اندازی اندک بازماندگان دولت قبل در مجموعه شستا

این نماینده مجلس بیان کرد: یکی از موضوعات قابل تأمل در شستا این است که علی‌رغم وجود مستندات کافی در شستا، گزارش دستگاه‌های نظارتی از قبیل سازمان بازرسی، دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به جهت تشکیل پرونده و پیگیری قضایی پیرامون برخی تخلفات، پس از گذشت یک سال از موضوعات فوق کوچک‌ترین اقدامی از طرف مدیران اجرایی شستا صورت نپذیرفته که این موضوع در مکاتبات این هیئت مکرراً مورد پیگیری قرار گرفته که تا به امروز به دلایل نامعلوم و احتمالا سنگ‌اندازی اندک بازماندگان دولت قبل در مجموعه شستا، منجر به اقدام قضایی از طرف شستا نشده است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص شستا تصریح کرد: در بررسی‌های این هیئت مشخص است، علی‌رغم وجود قانون ممنوعیت استفاده از بازنشستگان، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی که زیر مجموعه تأمین اجتماعی بوده و با اخذ استعلام ساده امکان بررسی سوابق مدیران را در اختیار داشته، با انتصاب برخی افراد بازنشسته با 35 سال سابقه کار و مستمری‌بگیر از سازمان تامین اجتماعی، نام بردگان را به سمت مدیرعاملی برخی از شرکت‌ها منصوب نموده است.

وی ادامه داد: علی‌رغم انعکاس موضوع به وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا این تاریخ دستوری مبنی بر عزل مدیران بازنشسته منصوب شده و برخورد با مدیران عامل منصوب‌کننده در شستا ننموده‌اند.

ارائه گزارش تحقیق و تفحص از شستا به دستگاه قضایی

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در پایان با بیان اینکه هیئت تحقیق و تفحص از شستا علی‌رغم وجود این مسائل، به نتایج خوبی در جهت مبارزه با فساد در شستا رسیده است، خاطرنشان کرد: این هیئت تا حصول نتیجه برخورد با مفسدین و متخلفین موضوعات را ضمن ارائه گزارش به دستگاه قضایی، از طریق دیگر ابزارهای نظارتی در اختیار مجلس نیز پیگیری خواهد کرد‌.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا