اخبار

صکوک مرابحه داروسازی دکتر عبیدی ۹ اردیبهشت عرضه می‌شود

صکوک مرابحه داروسازی دکتر عبیدی در نماد «صعبید۶۰۲» به مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ عرضه می‌شود.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت داروسازی دکتر عبیدی (سهامی عام) به مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران در روز شنبه، ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در نماد «صعبید۶۰۲» عرضه عمومی خواهد شد.

صکوک مرابحه این شرکت جهت خرید مواد اولیه مورد نیاز به منظور تولید دارو از طریق بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌شود. این اوراق چهار ساله و با نرخ ۱۸ درصد است که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می‌شود.

صکوک مرابحه مذکور از طریق شرکت کارگزاری بانک تجارت به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تامین سرمایه کاردان به عنوان بازارگردان و صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کاردان و شرکت تامین سرمایه کاردان به عنوان متعهدین پذیره‌نویسی توسط شرکت واسط مالی مرداد پنجم (با مسئولیت محدود) منتشر می‌شود. ضامن پرداخت مبلغ اصل و اقساط این اوراق نیز بانک تجارت می‌باشد.

گفتنی است، پس از انتشار موفق دو مورد صکوک اجاره و مرابحه مجموعاً به ارزش ۳,۶۳۹ میلیارد ریال برای شرکت داروسازی دکتر عبیدی در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، این سومین تامین مالی این شرکت از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه است.

منبع
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا