اخبار

عرضه اولیه ستاره خلیج فارس به زمستان موکول شد

علی رغم اعلام پیشین مسئولین پیرامون عرضه اولیه ستاره خلیج فارس در ابتدای آبان، در مجمع سالانه شستا اعلام شد که عرضه این شرکت معوق و به زمستان موکول شده است. عرضه اولیه پالایشگاه ستاره خلیج فارس احتمالا بزرگترین عرضه اولیه بازار سهام در امسال باشد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، هفته‌ی گذشته در مجمع سالانه شستا، درباره‌ی عرضه اولیه ستاره خلیج فارس نیز خبررسانی شد. طبق این اعلام این شرکت طی سه تا چهار ماه آینده و در زمستان عرضه اولیه خواهد شد.

این تعویق در شرایطی اتفاق افتاد که پیش از این وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هفته‌ی پیش هئت دولت بر عرضه‌ی اولیه این شرکت در بورس تأکید کرد و ذکر کرد که این شرکت به زودی وارد بورس خواهد شد. در همین حال، محمدعلی دادور، مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از هماهنگی‌ها با بانک مرکزی در جهت این اقدام خبر داده بود و زمان این عرضه را در حالت خوشبینانه تا حدود یک ماه و نیم آینده اعلام کرده بود. با این حال در تازه‌ترین خبرها این عرضه به سه یا چهار ماه آینده و زمستان موکول شده است.

با این که رقم دقیق این عرضه اولیه‌ی سنگین تا به حال مشخص نشده است، پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است این عرضه بزرگ‌ترین عرضه اولیه‌ی امسال بورس خواهد بود؛ به نظر می‌رسد متقاضیان برای خرید سهام ستاره خلیج فارس می‌توانند رقم حداقلی سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را از هم‌اکنون هدف‌گذاری کنند. پیش از این عنوان بزرگ‌ترین عرضه در اختیار شستا بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا