اخبار

تولید فولاد خام ایران در آوریل ۵.۹ درصد رشد کرد

جدیدترین گزارش انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد که میزان تولید فولاد خام ایران در آوریل ۲۰۲۳ با رشد ۵.۹ درصدی همراه بوده است.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: ایران توانست طی آوریل ۲۰۲۳، ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کند که حاکی از رشد ۵.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

۱۰ کشور برتر تولید فولاد در جهان
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

ایران با این میزان تولید همچنان بر سکوی دهم تولید جهانی این محصول قرار دارد. این در حالی است که میزان تولید فولاد ایران از ابتدای ژانویه تا پایان آوریل ۲۰۲۳ میلادی با رشد ۰.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی به ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسید.

کاهش ۲ درصدی تولید فولادسازان بزرگ در آوریل ۲۰۲۳

همچنین، ۶۳ فولادساز بزرگ جهان طی آوریل ۲۰۲۳، ۱۶۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که این میزان تولید کاهش ۲.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد.

میزان تولید فولاد خام در ۶۳ کشور جهان که براساس منطقه نمایش داده شده است.
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

این فولادسازان طی چهار ماهه نخست سال جاری میلادی ۶۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد تولید کردند که حاکی از افت ۰.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی است.

همچنین، طی چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۳، چین با تولید ۳۵۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد خام همچنان پیشتاز تولید این محصول در جهان به ثبت رسید. پس از آن، هند با تولید ۴۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن، ژاپن با تولید ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تن و ایالات متحده آمریکا با تولید ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام توانستند به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار گیرند.

منبع
ایمیدرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا