اخبار

تفاهم نامه خاور و امگا تراک | آتامان ایران خودرو دیزل وارد بازار روسیه می‌شود

براساس تفاهم نامه امضا شده میان ایران خودرو دیزل با نماد خاور و شرکت امگا تراک، محصول آتامان در بازار روسیه عرضه می‌شود.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از پایگاه خبری بورس نیوز، منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت در مراسم امضای تفاهم نامه  ایران‌ خودرو دیزل با نماد خاور و شرکت روسی امگا تراک که علی نبوی، رییس هیئت عامل ایدرو نیز حضور داشت، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در کنار شرکت امگا تراک است و برای عرضه محصول آتامان در روسیه با استاندارد مناسب همکاری خواهد کرد.

منطقی با بیان اینکه همکاری لازم برای دریافت مجوز محصول و تایید نهایی آن صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: نیازمندی‌ها در این زمینه با کمک و مساعدت طرفین برطرف خواهد شد.

به گفته وی، امکان فروش و توزیع محصولات ایران‌خودرو توسط شرکت امگا تراک در کشور‌های مجاور نیز وجود دارد.

مهدی خطیبی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، ضمن خوش‌آمدگویی به شرکت امگا تراک برای حضور در خانواده بزرگ ایران خودرو، گفت: امیدوارم روابط شکل گرفته هر روز با روند بهتری ادامه یابد.

خطیبی با بیان اینکه تعهد اخلاقی و حرفه‌ای ایران خودرو ضامن دوام این تفاهم‌نامه است، اظهار کرد: ایران خودرو دیزل یکی از بهترین تجاری‌سازان ایرانی است و دارای محصولات متنوعی در حوزه تجاری است.

وی بیان کرد: امیدوارم ورود و عرضه کشنده آتامان به بازار روسیه، آغاز خوبی برای توسعه روابط میان دو کشور و ورود سایر محصولات ایران خودرو به روسیه باشد.

خطیبی با تاکید بر ارائه خدمات پس از فروش مناسب برای آتامان در روسیه از طریق شرکت امگا تراک، اضافه کرد: امیدواریم قرارداد این همکاری به زودی به امضا رسیده و شاهد تردد آتامان در جاده‌های روسیه باشیم.

ایستومین، مدیرعامل شرکت امگا تراک نیز محصول آتامان را دارای ویژگی‌های بسیار مطلوبی برای ناوگان روسیه دانست و گفت: استفاده از محصولات ایران‌خودرو در روسیه می‌تواند فرهنگ و سیاست دو کشور را به هم نزدیک کند.

ایستومین ضمن قدردانی از اعتماد ایران به طرف روسی برای صادرات محصول آتامان زیبا و دارای استاندارد به این کشور اظهار کرد: در شرایط سیاسی فعلی این اقدام کمک شایانی به روسیه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه خریداران روسی تمایل زیادی به خرید این محصول دارند و تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا بازار مناسبی برای آن ایجاد کنیم، بیان کرد: در آینده از سایر محصولات ایران خودرو نیز بهره‌برداری خواهیم کرد.

گفتنی است که برای پیگیری این تفاهم‌نامه، دفتر فعال و کمیته مشترکی بین طرف ایرانی و روسی تشکیل شده است.

منبع
بورس نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا