اخبار

صنعت پتروشیمی جهان سالانه ۵ درصد رشد می‌کند

براساس پیش بینی رئیس انجمن پتروشیمی مالزی، صنعت پتروشیمی جهان سالانه ۵ تا ۶ درصد رشد می‌کند.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از The Malaysian Reserve، بر اساس گزارش انجمن پتروشیمی مالزی (MPA)، پیش بینی می‌شود که صنعت پتروشیمی جهان با وجود تردیدهای کنونی پیش‌روی بازار نفت از جمله تنش‌های مسکو و کی‌یف، سالانه ۵ تا ۶ درصد رشد کند.

اکبر ثیوب (Akbar Md Thayoob)، رئیس انجمن پتروشیمی مالزی اعلام کرد که صنعت پتروشیمی به‌ طور مداوم رشدی بالاتر از نرخ رشد اقتصادی داشته است و درگیری‌های نظامی روسیه و اوکراین به مثابه شمشیری دولبه برای این صنعت است.

وی افزود: درگیری‌ها و چالش‌ها جریان تجارت را مختل می‌کند و در عین حال در مناطق جغرافیایی ویژه به‌ منظور افزایش تولید و جایگزینی حجم خارج شده از سیستم نوعی فوریت ایجاد می‌کند.

بعضی از بخش‌های صنعتی بسیار سریع‌تر از بقیه رشد می‌کنند، اما به‌ طور کلی، صنعت پتروشیمی موتوری برای رشد اقتصادی مالزی به شمار می‌آید.

رئیس انجمن پتروشیمی مالزی در کنفرانس مطبوعاتی نفت و گاز آسیا ۲۰۲۲ گفت: مالزی در موقعیت مطلوبی برای بهره‌گیری از مزایای بحران جاری قرار دارد، اما نقشی در کاهش تأثیر درگیری روسیه و اوکراین با تقویت صنایع نفت، پتروشیمی دارد.

وی با تأکید بر اینکه صنعت پتروشیمی پس از شیوع ویروس کووید-۱۹ در وضع ثبات قرار داشت، ادامه داد: با این وجود، هنوز ابهام‌هایی موجود است و چرخه کنونی مانند گذشته مطرح نیست و کارکرد ندارد. ما در میانه بحران‌های پیش‌رو گذرهایی خواهیم داشت که به‌واقعً می‌تواند چرخه بعدی را تغییر دهد.

این مقام مسئول درباره پدیده انتقال انرژی گفت: بیشتر فعالان پتروشیمی آینده فعالیت خود را بر اساس رسیدن به هدف به صفر رساندن مقدار انتشار کربن برنامه‌ریزی کرده‌اند.

منبع
The Malaysian Reserve

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا