اخبار

بعد از ظهر امروز چه نماد هایی معامله می‌شوند؟

نماد های شستا، شپنا، آبادا، سیتا و ولپارس امروز (پنجم مرداد) نیز خارج از ساعت عادی بازار و در بعد از ظهر معامله می‌شوند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، نماد های پرتقاضای شرکت‌های تولید نیروی برق آبادان (آبادا)، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، لیزینگ پارسیان (ولپارس) و پالایشگاه اصفهان (شپنا) امروز هم همچون روزهای گذشته در بعد از ظهر و بعد از ساعت عادی بازار معامله خواهند شد.

مدتی است که مدیریت عملیات بازار شرکت بورس به منظور کاهش فشار بر سامانه معاملاتی، خرید و فروش عرضه اولیه‌های اخیر و برخی نمادهای پرمتقاضی را به بعد از ساعت ۱۲:۳۰ موکول می‌کند. البته این اقدام نیز موجب حل شدن کندی هسته معاملاتی نشده و در روزهای اخیر شاهد تاخیر شدیدی در انجام معاملات هستیم؛ موضوعی که معامله‌گران را به شدت کلافه کرده است.

فهرست نمادهایی که امروز در شیفت بعد از ظهر بورس با پیش‎‌گشایش پنج دقیقه‌ای معامله‌ می‌شوند به شرح زیر است:

این شیفت‌بندی نیز به شدت مورد اعتراض بسیاری از سهامداران قرار گرفته زیرا موجب می‌شود در دقایق پایانی معاملات، فشار عرضه در نمادهای ساعت اصلی بورس بیشتر شده تا معامله‌گران نقدینگی لازم برای خرید نمادهای شیفت بعد از ظهر را پیدا کنند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا