اخبار

ارزش معاملات بورس در آذر ماه کاهش یافت

براساس اعلام مدیریت آمار و اطلاعات شرکت بورس تهران، ارزش معاملات بورس در آذر ماه ۱۴۰۰، ۲۷ درصد کاهش یافت و از ۱,۳۰۷,۱۷۵ میلیارد ریال به ۸۱۰,۱۰۷ میلیارد ریال رسید.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری تسنیم، براساس گزارش منتشر شده توسط مدیریت آمار و اطلاعات شرکت بورس تهران، طی ۲۲ روز کاری آذر ۱۴۰۰، ارزش معاملات نسبت به آبان ماه با ۲۷ درصد کاهش همراه بود و از ۱,۱۰۳,۱۷۵ میلیارد ریال به ۸۱۰,۱۰۷ میلیارد ریال رسید. حجم سهام معامله شده در این مدت نیز از ۱۳۵,۸۷۸ میلیون سهم به ۱۱۳,۹۳۹ میلیون سهم رسید که نشان از افت ۱۶ درصدی نسبت به ماه پیشین دارد.

کاهش ۲۲ درصدی دفعات معاملات سهام در آذر ۱۴۰۰

از ابتدای سال تا کنون متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازار سهام (اول و دوم) به ترتیب برابر ۱,۰۹۵,۹۲۶ میلیون سهم و ۷,۲۵۵,۹۷۱ میلیارد ریال بوده است.

همچنین، دفعات معاملات سهام در آذر ماه با کاهش ۲۲ درصدی نسبت به آبان همراه بود و از ۱۱,۲۵۹,۷۹۵ هزار دفعه به ۸,۷۸۱,۵۸۷ هزار دفعه رسید.

بازده ۲ درصدی بورس از ابتدای سال تا پایان آذر ۱۴۰۰

ارزش بازار نیز در پایان آذر ۱۴۰۰ در مقایسه با آبان با کاهش ۲,۷۲۹,۲۵۶ میلیارد ریال معادل ۵ درصد، از ۵۵,۴۲۴,۰۴۸ میلیارد ریال به ۵۲,۶۹۴,۸۹۳ میلیارد ریال رسید.

درصد گردش معاملات در آذر ماه گذشته به رقم یک رسید که در مقایسه با ماه قبل، ۱۹ درصد کاهش داشته و میزان بازده کل بورس هم از ابتدای سال تا کنون ۲ درصد بوده است.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا