اخبار

اعتراض کاربران به اختلال در سامانه کارگزاری ها/تمدید مهلت سفارش‌گیری سیتا

در حالی که عرضه اولیه سهام « سیتا » در بورس در جریان است، اختلال در سامانه کارگزاری ها کاربران را دچار مشکل کرده و اعتراض آنان را در پی داشته است. همین مساله موجب شده که شرکت بورس  اوراق بهادار تهران از تمدید مهلت سفارش‌گیری سیتا تا ساعت ۱۲:۳۰ امروز (یازدهم تیر) خبر دهد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، عده‌ای از معامله‌گران بازار سرمایه امروز نسبت به اختلال در سامانه کارگزاری‌ها معترض بوده و اظهار کرده‌اند که وجود این اختلال مانع خرید و فروش آنان و ثبت سفارش برای عرضه اولیه سیتا شده است.

کاربران کارگزاری فارابی با انتشار تصویر صفحه اول سامانه معاملاتی این کارگزاری از خارج شدن این سامانه از دسترس شکایت کرده و کاربران کارگزاری مفید نیز از اختلال سامانه معاملاتی آن انتقاد کرده‌اند.

کاربران کارگزاری آگاه هم که به مدت یک هفته تقریبا هر روز با اختلال دست و پنجه نرم کرده‌اند نیز از اختلال در سامانه معاملاتی آن خبر داده‌اند. این در حالی است که اختلال در سامانه این کارگزاری موجب شد که متقاضیان خرید عرضه اولیه هفته گذشته مربوط به نماد « وپویا »، از این عرضه جا بمانند.

علاوه بر اختلال در سامانه کارگزاری‌ها، سایت مدیریت فناوری بورس نیز دچار اختلال شده و گهگاه از دسترس خارج می‌شود.

وجود این اختلالات در روز معاملاتی جاری موجب شده که زمزمه‌هایی درباره لغو عرضه اولیه سیتا و موکول شدن آن به زمانی دیگر مطرح شود اما فعلا مدیریت عملیات بازار شرکت بورس  اوراق بهادار تهران اطلاع داده، زمان سفارش‌گیری در عرضه اولیه نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین ( سیتا ) تا ساعت ۱۲:۳۰ چهارشنبه تمدید شده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا