اخبار

احراز هویت دو مرحله‌ای برای ورود به سامانه‌های معاملات برخط الزامی می‌شود

رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه از مصوبه جدید هیئت مدیره سازمان بورس مبنی الزامی کردن احراز هویت دو مرحله‌ای برای ورود به سامانه‌های معاملات برخط خبر داد. این مصوبه از ۱۵ آذر اجرایی خواهد شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، حامد سنجری، رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه، ضمن اشاره به مصوبه جدید هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار که از ۱۵ آذرماه در سامانه‌های معاملات برخط اجرایی خواهد شد، توضیح داد: در حال حاضر ورود به سامانه‌های معاملاتی صرفا با استفاده از نام کاربری و رمز عبور انجام می شود و با توجه به امکان افشای رمز عبور کاربران، استفاده از این روش، سطح امنیتی مناسبی ندارد.

حامد سنجری در ادامه گفت: استفاده از عامل ثانویه همچون کد پیامکی در کنار نام کاربری و رمز عبور، تا حد زیادی در امن‌سازی ورود کاربران به سامانه‌ها موثر خواهد بود.

رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه در پایان گفت: از این رو، در کلیه سامانه‌های معاملات برخط این قابلیت در حال حاضر افزوده شده است و امکان استفاده کاربران از این قابلیت وجود دارد.

سنجری همچنین با اشاره به لزوم راهنمایی مشتریان بازار سرمایه با احراز هویت دو مرحله‌ای، گفت: کلیه کارگزاری‌ها موظف به تدوین فایل راهنما و درج آن در سامانه معاملات برخط خود بوده و لازم است پاسخگوی سوالات مشتریان خود باشند.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا