اخبار

ابتلای ترامپ به کرونا چطور بر بازارها تاثیر می‌گذارد؟

خبر ابتلای ترامپ به کرونا و مثبت شدن تست کووید-۱۹ او سبب ایجاد موج وسیعی از تأثیرات مثبت و منفی روی بازارهای جهان شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، خبر ابتلای دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا به کرونا تأثیرات فراوان و گسترده‌ای را در همین ابتدای انتشار خود بر طیف وسیعی از بازارها گذاشته است. گرچه گروهی از تحلیل‌گران بر این اعتقاد هستند که این واکنش‌ها ناشی از شوک اولیه این خبر است و باید برای واکنش اصلی بازارها به این خبر تا روزهای آینده و انتشار جزئیات بیشتر صبر کرد.

سقوط ۱.۴ درصدی شاخص سهام آمریکا و سه درصدی قیمت نفت، سقوط سهام در آسیا، افزایش ارزش دلار آمریکا نسبت به بعضی ارزها از جمله دلار استرالیا، یورو و ین ژاپن از جمله حوزه‌های بازار جهانی هستند که از این اتفاق متأثر شده‌اند.

در منطقه آسیا و اقیانوسیه، بازارهای مهم سهام مانند شانگهای و هنگ‌کنگ تعطیل بودند و بازار سهام استرالیا ۱.۳ درصد سقوط کرد.

از جمله رهبران جهانی شاخصی که پیش از این به کرونا مبتلا شده‌اند، می‌توان به بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا و ژائر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل نیز اشاره کرد.

جانسون با توجه به اضافه‌وزن خود، دوره بیماری سختی را پشت سر گذاشت و با وجود احتمال مرگ بالا بر این بیماری غلبه کرد، اما بولسونارو دوره بیماری خود را راحت‌تر طی کرد.

وضعیت ترامپ به خاطر کهولت سن و اضافه‌وزن بیشتر مشابه بوریس جانسون پیش‌بینی می‌شود. این که رئیس‌جمهور آمریکا به یک بیماری بالقوه کشنده مبتلا شده است، بیش از ابتلای هر رهبر دیگری در دنیا می‌تواند تأثیرات اساسی در بازارهای جهانی داشته باشد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا