اخبار

بانک تجارت در فروش بلوکی سهام فولاد و بجهرم شکست خورد

بانک تجارت با توجه به عدم رعایت حد نصاب قیمت پایه مزایده، در فروش بلوکی سهام فولاد و بجهرم از طریق بورس و فرابورس شکست خورد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، بانک تجارت از ناکام ماندن در عرضه بلوک ۲.۴۹ و ۱۶.۶۸ درصدی فولاد مبارکه (فولاد) و توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) از طریق بورس و فرابورس به دلیل عدم رعایت حد نصاب قیمت پایه مزایده خبر داد. بانک تجارت با توقف نماد، آماده بازگشت به تابلو معاملات شد.

بانک تجارت (وتجارت) اعلام کرد: این بانک با توجه به تکالیف مقرر در ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی، آگهی واگذاری سهام متعلق در فولاد مبارکه و توسعه مولد نیروگاهی جهرم را از طریق بورس تهران و فرابورس ارائه کرد که سهام فولاد مبارکه ۱۲ اردیبهشت عرضه شد. اما به دلیل نبود متقاضی، عرضه سهام منتج به فروش نشد. با توجه به اینکه قیمت اعلامی از سوی متقاضیان، حد نصاب قیمت پایه مزایده را رعایت نکرده، مزایده فاقد برنده است.

با توجه به گزارش ارائه شده، بانک تجارت در نظر داشت بلوک ۲.۴۹ درصدی سهام شرکت فولاد مبارکه را به‌طور یکجا و نقد در بازار اول معاملات بورس به فروش برساند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم ۱۸۱۵ تومان و قیمت پایه کل ۹.۴ هزار میلیارد تومان تعیین شده بود.

یکی دیگر از برنامه‌های بانک تجارت این بود که بلوک ۱۶.۶۸ درصدی سهام شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم را به‌طور عمده و نقد در بازار دوم فرابورس به فروش برساند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم ۷۰۰ تومان، قیمت پایه کل ۲.۸ هزار میلیارد تومان و سپرده حضور در رقابت ۲۸۲ میلیارد تومان تعیین شده بود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا