اخبار

افت ۳۶ هزار واحدی شاخص و آغاز قرمز بورس در چهارشنبه

در یک ساعت نخست معاملات بازار سهام در روز چهارشنبه (۸ مرداد) شاخص کل با افت ۳۶ هزار واحدی به محدوده یک میلیون ۹۰۴ هزار واحدی رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افت ۳۶ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۹۰۴ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد.

افت ۱٫۸ درصدی شاخص کل بورس در حالی رخ داده که شاخص کل هم‌وزن تنها ۰٫۲ درصد افت داشته است.

در جریان یک ساعت نخست معاملات امروز، بیش از ۶۶۳ هزار معامله صورت گرفته که طی آن ۲ میلیارد و ۵۳۳ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۵۴ هزار میلیارد ریال داد و ستد شده‌اند.

فشار عرضه در نمادهای بزرگی نظیر فولاد، فارس و فملی و همچنین نمادهای پالایشی شپنا، شتران و شبندر موجب شده تا شاخص کل بیش از ۳۵ هزار واحد افت را تجربه کند.

حال باید دید آیا شاخص کل به سطح حمایتی یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی واکنش نشان می‌دهد یا خیر.

در ابتدای هفته جاری نیز شاخص به مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی رسید اما بلافاصله روند صعودی به خود گرفت.

در جریان معاملات امروز فرابورس نیز منفی بودن معاملات کگهر، صبا و شاوان موجب افت ۱۰۰ واحدی شاخص این بازار شده است.

اگر چه معاملات امروز در گروه فراورده‌های نفتی، خودرویی و سیمانی با فشار عرضه مواجه شده است، اما اکثر نمادهای گروه مواد غذایی و انبوه‌سازی در محدوده مثبت و نزدیک صف خرید معامله می‌شوند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که از صبح امروز عرضه اولیه نماد « غزر » آغاز شده و ثبت سفارش تا ساعت ۱۱:۳۰ ادامه خواهد داشت. همچنین امروز نیز نمادهای پرتقاضای شستا، خساپا و خودرو بعد از ساعت ۱۲:۳۰ معامله خواهند شد.

روز گذشته شاخص کل بورس در حالی رشد ۸ هزار واحدی را به ثبت رساند که در نیمه دوم بازار فشار عرضه در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز بسیار شدید بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا