اخبار

بازار سهام هفته را با رشد ۱.۵ درصدی شاخص کل آغاز کرد

در حالی که بازار سهام هفته گذشته نتوانست رشد قابل توجهی داشته باشد، در آغاز معاملات بورس امروز (۱۱ مرداد)، شاخص کل در کمتر از یک ساعت رشد ۱.۵ درصدی داشت و بیش از ۲۸ هزار واحد مثبت شد.

به گزارش  اخبار بورس، به نقل از تجارت نیوز، در آغاز معاملات بازار سهام در روز شنبه، شاخص کل با رشدی ۲۸ هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۹۳۲ هزار واحدی رسید و شاهد رشد ۱.۵ درصدی شد.

این در حالی است که هفته گذشته شاخص کل نتوانست رشدی بیش از ۰٫۱۶ درصد را تجربه کند.

طی ۵۰ دقیقه نخست معاملات امروز، بیش از ۵۳۶ هزار معامله انجام شد که طی آن ۲ میلیارد و ۶۷۴ میلیون سهم با ارزشی حدود ۴۶ هزار میلیارد ریال معامله شدند.

سه نماد فولاد، فملی و وامید نیز به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند و این در حالی است که جو حاکم بر بازار همچنان در حال بهبودی است.

به جز گروه فراورده‌های نفتی که معاملات آن در آغاز بازار با فشار عرضه آغاز شد و حالا اکثر نمادهای آن در محدوده مثبت قرار دارند، نمادهای بانکی وبصادر و وتجارت نیز معاملاتی منفی دارند.

نمادهای پرتقاضایی نظیر فولاد، وبصادر، خگستر، شبندر، شپنا و چند نماد دیگر نیز که به منظور جلوگیری از اختلال در روند معاملات به صورت موقت، متوقف شده‌اند، پیش‌بینی می‌شود که با بازگشایی مجدد، این نمادها نیز در محدوده مثبت معامله شوند.

همچنین نمادهای خودرو، خساپا، شستا و چند عرضه اولیه اخیر نیز خارج از ساعت عادی معاملات و بعد از ساعت ۱۲:۳۰ معامله خواهند شد.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که وضعیت فرابورس نیز یکدست سبز است و سه نماد کگهر، شگویا و صبا بیشترین تاثیر را در سبزپوشی شاخص این بازار دارند.

در جریان معاملات امروز گروه فلزات اساسی نیز همانند اکثر گروه‌های دیگر بازار سبزپوش است و این در حالی است که خبر تشدید تحریم‌های ایالات متحده علیه فلزات اساسی، سهامداران این گروه را نگران کرده بود.

به نظر می‌رسد امروز شاخص کل با عبور از مرز یک میلیون و ۹۵۰ هزار واحدی، خود را برای حمله به سطح ۲ میلیون واحدی در روزهای آتی آماده کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا