اخبار

بورس تهران عضو هیئت مدیره فیاس شد

بورس تهران در سی و دومین نشست مجازی مجمع عمومی فدراسیون بورس‌های اروپا-آسیا (فیاس) به عنوان عضو هیئت مدیره این فدراسیون انتخاب شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سی و دومین مجمع عمومی فیاس به دلیل محدودیت‌های به وجود آمده بر اثر شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار و در این مجمع بورس تهران به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب شد. همچنین در این نشست، صورت‌های مالی سال ۲۰۲۰ تایید و عملکرد یک ساله دبیرخانه و کمیته‌ها بررسی شد. برنامه پیش‎‌بینی شده سال ۲۰۲۱ نیز مورد ارزیابی اعضا قرار گرفت.

در پایان نشست، رای‌گیری برای انتخاب اعضای هیئت مدیره یک دوره دو ساله انجام شد. اعضای هیئت مدیره دو سال آینده فیاس به شرح زیر است:

بورس‌ مصر، قزاقستان، آتن، سیدنی، امان، مسقط، تهران، ارمنستان، عراق به عنوان اعضای اصلی، سپرده‌گذاری مصر و بانک توسعه و بازسازی اروپا به عنوان اعضای وابسته برگزیده شدند. از میان اعضای اصلی، بورس مصر به عنوان رئیس هیئت مدیره و بورس قزاقستان به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره فیاس و همچنین از میان اعضای هیئت مدیره، بورس آتن و بورس سیدنی به ترتیب به عنوان رئیس و نایب رئیس کمیته کاری فدراسیون بورس‌های اروپا-آسیایی انتخاب شدند.

لازم به ذکر است که فرابورس ایران،‌ بورس‌های قبرس، تاشکند و فلسطین به همراه سپرده‌گذاری ارمنستان به عنوان اعضای کمیته حسابرسی فیاس برای مدت دو سال انتخاب شدند.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا