اخبار

پتروشیمی تبریز وارد بورس می‌شود

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران، ضمن اشاره به ورود شرکت پتروشیمی تبریز به بورس، از آخرین اقدامات پذیرش و عرضه سهام شرکت‌ها خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی و تحلیلی بورس ۲۴، مجید نوروزی، معاون ناشران و اعضاء شرکت بورس اوراق بهادار تهران درباره پذیرش شرکت پتروشیمی تبریز گفت، این شرکت در جلسه مورخ ۲۲ مرداد ۹۹ هیات پذیرش مطرح و پذیرش شده است و شرایط مصوب به شرکت ابلاغ شده است و باید شرایط پذیرش احراز و وارد مرحله درج و سپس عرضه شود.

وی ادامه داد، برخی از شرایط مرتبط با افشای بیشتر در امیدنامه و برخی دیگر تعهداتی است که سهامداران شرکت باید ارائه کنند که با انجام این موارد و ارائه مستندات مربوط به بورس تهران، وارد پروسه درج و عرضه می‌شود.

نوروزی افزود، تسریع در فرآیند پذیرش، درج و عرضه بستگی به تکمیل مدارک و اطلاعات مورد نیاز مطابق دستورالعمل پذیرش دارد و هر زمان مدارک و مستندات کامل شود، به عرضه نزدیک‌تر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه تبریز با حدود ۴۹ درصد، سهامدار عمده این پتروشیمی است، ادامه داد، ۱۷.۹ درصد این شرکت در اختیار سرمایه گذاری امیر، ۱۱.۶ درصد سازمان تامین اجتماعی و مابقی آن دراختیار مجموعه سهام عدالت، بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح است.

وی گفت، در حال حاضر شرکت‌های پذیرفته شده در مرحله درج شامل شرکت‌های پتروشیمی بوعلی سینا، سپید ماکیان، مرغ اجداد زربال، لیزینگ کار آفرین، لیزینگ اقتصاد نوین، سرمایه گذاری توسعه نور دنا و گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری است.

نوروزی در پایان متذکر شد، دو شرکت صنعت غذایی کوروش و تامین سرمایه تمدن هم‌ در فهرست نرخ‌های بورس درج شده‌اند و در صف عرضه هستند که با تکمیل اقدامات لازم و انتشار آگهی عرضه از سوی معاونت بازار، عرضه خواهند شد.

منبع
بورس ۲۴

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا