اخبار

کدام نمادهای بورس افزایش قیمت پیدا کردند؟

طبق گزارش‌های جدیدی که در سایت کدال منتشر شده است، چندین نماد افزایش قیمت خود را اعلام کردند. این نمادها شامل نماد چنوپا و ختور هستند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، طبق گزارش‌های جدیدی که در سایت کدال منتشر شده است، چندین نماد افزایش قیمت خود را اعلام کردند.

شرکت نئوپان ۲۲ بهمن با نماد چنوپا با انتشار اطلاعیه‌ای خبر از اجرایی شدن افزایش قیمت محصولات تولیدی داده است. این شرکت که بخشی از گروه صنعت محصولات چوبی محسوب می‌شود، اثر این رویداد را بر وضعیت شرکت مشخص نکرده است ولی ۱۹ محصول متفاوت نئوپان از سوی این شرکت شاهد افزایش ۹ درصدی خواهند بود.

این شرکت در این اطلاعیه به افزایش نرخ خرید مواد اولیه و نوسانات ارزی به تناسب قیمت تمام شده تولیدات محصول اشاره کرده و گفته است؛ افزایش نرخ برابر مصوب هیات مدیره اجرایی شد.

شرکت دیگری که گزارش الف منتشر کرده است، رادیاتور ایران است که با نماد ختور در بورس حضور دارد. موضوع گزارش این شرکت نیز به افزایش نرخ فروش محصول و خدمات مربوط می‌شود.

بر اساس پیوست‌های این گزارش، چهار محصول این شرکت یعنی رادیاتور نوع ۱ تا ۴ افزایش قیمت داشته است. رادیاتور نوع ۱، ۲ و ۴، ۳۷ درصد افزایش یافته و رادیاتور نوع ۳، ۳۶ درصد افزایش قیمت داشته است. میانگین نرخ قدیم این چهار محصول برابر با یک میلیون و ۱۷۶ هزار تومان بوده و حالا این میانگین به یک میلیون و ۶۱۱ هزار تومان رسیده است.

این افزایش نرخ به فروش این چهار محصول، طرف قرارداد با شرکت تراکتور‌سازی تبریز است. مدیران رادیاتور ایران با انتشار فاکتور این قرارداد افزایش قیمت‌ها را رسمی اعلام کرده‌اند. چهار محصول ذکر شده طی سال مالی پیشین، ۲۰ میلیارد تومان از مبلغ فروش این شرکت را به خود اختصاص می‌دهند. همچنین نسبت مبلغ فروش این چهار محصول به کل درآمد شرکت در طی سالی که گذشت ۶ درصد بوده است.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا