اخبار

آغاز بازار بورس ۳۰ دی / پایداری فشار عرضه در بازار

در جریان معاملات آغاز بازار بورس ۳۰ دی شاخص کل همچنان تحت تأثیر فشار عرضه، منفی بود. با این وجود نشانه‌های مثبتی مبنی بر بهبود بازار به چشم می‌خورد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۳۰ دی شاهد بودیم که شاخص کل با ادامه روند روزهای گذشته خود منفی شد؛ با این وجود تحرکات مثبتی در برخی نمادهای شاخص‌ساز بازار به چشم می‌خورد. شاخص هم‌وزن نیز در آغاز معاملات امروز منفی بود. تا این لحظه مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس به ۳ هزار میلیارد تومان رسیده و میزان خروج پول حقیقی در حدود ۴۳۰ میلیارد تومان بوده است.

خساپا، شبریز و شستا از جمله نمادهایی بودند که در آغاز بازار بورس ۳۰ دی روی شاخص کل اثر مثبت گذاشتند. به نظر می‌رسد مسائلی همچون انتشار گزارش‌های ۹ ماهه و حمایت‌های صورت گرفته تا حدودی بر بازار تأثیر گذاشته‌اند؛ به طوری که شاهد هستیم نمادهایی چون زاگرس، آریا و فجر با انتشار گزارش‌های خود با استقبال روبه‌رو شده و اکنون در حال نزدیک شدن به سقف روزانه‌ی خود هستند. به این ترتیب شاهد هستیم که امیدها برای بازگشت نمادهای بازار به رنج مثبت بیش‌تر شده است.

پیش‌بینی می‌شود امروز صف‌های فروش بازار جمع‌آوری شوند و بورس در پایان به تعادل برسد. همچنین طبق تحلیل‌ها در صورتی که بازار سهام امروز به تعادل برسد، فردا نیز این تعادل حفظ می‌شود و حتی گرایش‌های مثبت در بازار افزایش پیدا می‌کند. اکثر تحلیل‌گران با علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس هم‌عقیده هستند که ریزش‌های فعلی مبنای بنیادین ندارند و تنها ریسک بازار سرمایه کاهش نرخ دلار است که پایین آمدن آن از مرز ۲۰ هزار تومان منطقی به نظر نمی‌رسد.

در چنین شرایطی شاهد اعتراض نمایندگان خانه‌ی ملت به وضعیت جاری در بورس نیز هستیم. به عنوان مثال احمد نادری، نماینده‌ی مجلس در رابطه با تشویق مردم به سرمایه‌گذاری در بازار سهام گفته است: آن‌ها که در تلویزیون مردم را تشویق به سرمایه‌گذاری در بورس کردند امروز بایستی پاسخگو باشند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا