اخبار

بازار بورس ۲۰ مهر / رشد ۳.۵ درصدی شاخص کل و ریزش صف‌ خرید خودرو در انتهای معاملات

بازار بورس ۲۰ مهر شاهد ۳.۵ درصد رشد شاخص کل بود. همچنین بورس در وضعیت تعادلی به کار خود پایان داد و نمادهای کوچک و بزرگ به صورت یک‌پارچه مثبت بودند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، با شروع معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل ۳.۵ درصد رشد داشت و در پایان معاملات روی عدد یک میلیون و ۵۹۷ هزار واحد ایستاد. به این ترتیب بورس به روند صعودی خود ادامه داد و در وضعیت تعادل قرار گرفت؛ به گونه‌ای که نمادهای کوچک و اکثر نمادهای بزرگ به طور یک‌پارچه رشد داشتند؛ هرچند در دقایق پایانی معاملات بازار بورس ۲۰ مهر، صف‌های فروش برخی نمادها مانند خودرو ریزش کرد و انتظار می‌رود فردا بازار بورس با عرضه روبه‌رو باشد.

در پایان معاملات امروز، ارزش معاملات بورس در مجموع به ۱۹,۵۳۲ میلیارد تومان رسید.

با توجه به افزایش نرخ دلار در بازار و صرافی ملی، پیش‌بینی می‌شد به علت ارزمحور بودن بازار سهام، شاهد رشد بیشتری به خصوص در سهم‌های ارز محور باشیم؛ اما مشاهده می‌شود که بازار به طور کامل به نوسانات نرخ ارز اعتماد نکرده است و همچنان محور متغیرهای خود را تحولات انتخابات آمریکا قرار داده است. به همین جهت انتظار می‌رود تا زمان انتخابات آمریکا شاهد تأثیر ویژه‌ای از سوی نرخ ارز بر روی بورس و سهم‌های ارزمحور نباشیم.

فعلاً بازار در حال طی روندی تعادلی است و افزایش تقاضا و کاهش صف‌های فروش از سیگنال‌های پایان دوره اصلاح بازار سهام است. هرچند روند فعلی و چند روز گذشته به معنای ادامه‌دار بودن سیر صعودی نیست و همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، به علت تأثیر تحولات انتخاب آمریکا، احتمالاً در برخی روزها شاهد عقب‌گرد شاخص بورس نیز خواهیم بود.

بنا بر پیش‌بینی کارشناسان، بورس در این مسیر با محدوده مقاومتی روبه‌رو می‌شود و در نهایت اگر بتواند این محدوده را بگذراند، می‌توان گفت روند صعودی بازار سهام آغاز شده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا