اخبار

بازار بورس ۱۹ مهر / نمادهای کوچک یک‌پارچه رشد کردند

بازار بورس ۱۹ مهر در حالی آغاز شد که صف‌های فروش تشکیل شده در نمادهای شاخص‌ساز شاخص کل را نزولی کرده بود اما در ادامه بازار به تعادل رسید و حدود هزار واحد نیز رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بازار بورس ۱۹ مهر علی رغم افت شاخص کل در آغاز معاملات، در پایان توانست به تعادل رسیده و هزار واحد رشد کند. شاخص‌ هم‌وزن نیز امروز روندی صعودی را از ابتدا طی کرد که این به معنای رشد یک‌دست نمادهای کوچک‌تر است.

طی معاملات امروز بازار سهام شاهد روند منفی سهم‌های ارزومحور بودیم. این وضعیت در شرایطی جریان دارد که نرخ ارز در صرافی ملی در آستانه ورود به کانال ۳۰ هزار تومان است.

امروز گروه‌های خودرویی، بانکی، بیمه و پالایشی‌ها در سقف مثبت معامله شدند اما گروه فلزات اساسی و نمادهای کگل و وغدیر نمادهای منفی بازار سهام بودند.

به نظر می‌رسد عامل تغیر بازار بورس و نیرو محرکه‌ی اصلی آن نرخ دلار باشد. نرخ دلار اکنون به مرز ۳۰ هزار تومان رسیده است اما مشاهده می‌شود که سهم‌های ارزمحور در بازار رشد نداشته‌اند. به این ترتیب این‌گونه به نظر می‌رسد که بازار بورس فعلا از قیمت دلار اطمینان ندارد به همین جهت پیش‌بینی می‌شود تا انتخابات آمریکا و اعلام نتایج آن، سهم‌های ارز محور واکنش زیادی به افزایش قیمت دلار نداشته باشند.

در اتفاق مهم دیگری، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان خبر از تأیید لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس ایران داد.

طبق پیش‌بینی‌ها، روند کلی بورس به دلیل افزایش تقاضا و ارزندگی سهم‌ها در بازار سهام بعد از اصلاح روند صعودی خواهد شد. از طرف دیگر اما افزایش نرخ ارز، تحریم‌های آمریکا و زمزمه‌هایی از افزایش نرخ سود بانکی، فاکتورهایی هستند که بازار را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا