اخبار

بازار بورس ۲۸ آبان / شاخص وارد کانال ۱.۳ میلیون واحدی شد

در پایان معاملات ۲۸ آبان بورس، شاخص کل با رشدی ۳٫۷ درصدی با قدرت وارد کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی شد. شاخص کل هم وزن نیز امروز ۱٫۸ درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در پایان معاملات امروز، ۲۸ آبان در بورس، شاخص کل با رشدی ۳.۷ درصدی با قدرت وارد کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی شد. شاخص کل هم وزن نیز امروز ۱.۸ درصد رشد کرد.

رشد امروز بورس باعث شد تا پس از مدت‌ها شاخص کل در تمامی روزهای یک هفته روند صعودی داشته باشد.

در معاملات ۲۸ آبان و آخرین روز معاملاتی آبان ماه، ارزش کل معاملات بورس بیش از ۹ هزار میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته ۲۱ درصد کاهش داشت.

همچنین سه نماد فارس، فولاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. در معاملات فرابورس نیز که سه نماد ذوب، صبا و هرمز تاثیرگذارترین نمادها بر شاخص کل بودند، ارزش معاملات با بیش از ۱۰۰ درصد نسبت به روز گذشته به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز بورس، گروه خودرویی باز هم بیشترین ارزش معاملات را به نام خود اختصاص داد و گروه کانه‌های فلزی نیز با کمک معاملات سنگین کاما یکی از برترین گروه‌های صنعت بود.

بازار سهام در حالی امروز را به پایان رساند که پس از مدت‌ها هفته‌ای سراسر صعود را پشت سر گذاشت. فعالان بازار امیدوارند با تداوم روند این هفته، در هفته آینده نیز شاخص کل کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی را نیز پشت سر بگذارد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا