اخبار

بازار بورس ۲۳ دی / افت ۳ درصدی شاخص در روز ریزش کلیت بازار

در پایان معاملات بازار بورس ۲۳ دی، شاخص کل با افت شدید سه درصدی، به کانال یک میلیون و ۲۶۰ هزار واحدی سقوط کرد. شاخص هم‌وزن نیز بیش از یک درصد افت داشت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، بازار بورس ۲۳ دی در وضعیتی سراسر ریزشی به معاملات خود پایان داد؛ به نحوی که شاخص کل ۳.۱ درصد و شاخص هم‌وزن ۱.۳ درصد افت را تجربه کردند. به این ترتیب شاخص کل با ۴۰ هزار و ۶۲۷ واحد کاهش، به کانال یک میلیون و ۲۶۰ هزار واحدی سقوط کرد و در محدوده‌ای قرار گرفت که به اعتقاد برخی تحلیلگران سطح حمایتی شاخص کل محسوب می‌شود. شاخص کل فرابورس نیز با ۴۷۳ واحد کاهش، افتی ۲.۵ درصدی را به ثبت رساند. همچنین ارزش کل معاملات امروز در بازار بورس به ۸۷۲۶ میلیارد تومان و در بازار فرابورس به ۸۳۶۴ میلیارد تومان رسید.

امروز وضعیت نمادها در بازار بورس و فرابورس چگونه بود؟

نمادهای شاخص‌ساز در بازار بورس ۲۳ دی در انتهای معاملات زیر فشار عرضه شدید قرار گرفتند به نحوی که از بین آن‌ها نمادهای فارس، فولاد و فملی به ترتیب بیش‌ترین تأثیر منفی را روی شاخص کل گذاشتند. شستا نیز در حالی به معاملات خود پایان داد که بیش از ۱۶۰۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص کل داشت. در میان گروه‌های بورسی نیز گروه خودرو، فلزات اساسی و مواد شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

پرمعامله‌ترین نمادهای بازار بورس ۲۳ دی نیز مربوط به شرکت‌های بهساز کاشانه تهران، لیزینگ پارسیان، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، صنایع مس ایران، چادر ملو و سرمایه‌گذاری سیمان تأمین بود.

در فرابورس نیز شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، آریاساسول و پتروشیمی زاگرس از جمله نمادهایی بودند که بیش‌ترین تأثیر را روی منفی شدن شاخص کل داشتند. شرکت‌های پرتراکنش امروز در فرابورس نیز شامل توسعه و عمران استان کرمان، خزر کاسپین، پتروشیمی ارومیه، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، سپیدار سیستم آسیا، برق و انرژی پیوند گستر پارس و صنعتی مینو بودند.

منبع
تجارت نیوزفارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا