اخبار

بازار بورس ۲۲ دی / شاخص کل باز هم در آستانه‌ی سقوط به کانال ۱.۳ میلیونی

بازار بورس ۲۲ دی در حالی به معاملات خود پایان داد که باز هم شاخص کل منفی شد و با افتی ۰.۴ درصدی در آستانه‌ی سقوط از کانال ۱.۳ قرار گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، بازار بورس ۲۲ دی با این که در دقایق نخستین معاملات مثبت بود، در ادامه‌ی معاملات با غلبه‌ی عرضه بر تقاضا، وارد روندی منفی شد تا در نهایت و با پایان معاملات، شاخص کل افتی ۱.۳ درصدی را تجربه کرد. به این ترتیب شاخص کل با ۵۳۳۳ واحد ریزش، بار دیگر در آستانه‌ی سقوط از کانال کانال ۱.۳ قرار گرفت. با این وجود شاخص هم‌وزن بورس امروز مثبت بود و با ۲۷۳۷ واحد افزایش، ۰.۶ رشد کرد. ارزش کل معاملات امروز بازار بورس نیز به ۱۱ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان رسید. امروز اما در فرابورس شاهد رشد شاخص کل به میزان ۹۹ واحد بودیم و ارزش کل معاملات آن نیز به ۱۴ هزار و ۸۳ میلیارد تومان رسید.

وضعیت نمادها در بازار بورس ۲۲ دی چگونه بود؟

نمادهای فملی، خودرو و شپنا امروز بیش‌ترین اثر کاهشی را بر شاخص کل بازار بورس ۲۲ دی گذاشتند به طوری که حتی معاملات مثبت شستا نیز نتوانست حریف تأثیر آن‌ها شود. شستا، ملی مس، ایران خودرو، پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان، سایپا و بانک تجارت نیز به ترتیب پرتراکنش‌ترین شرکت‌های امروز بازار سهام بودند.

شستا امروز نوسان‌های زیادی را تجربه کرد و در چند مقطع شاهد از بین رفتن صف خرید بود اما در نهایت تقاضا در آن افزایش پیدا کرد و توانست در وضعیت مثبت بازار را تمام کند. از سوی دیگر اما گروه فلزات اساسی و پالایشی روز خوبی نداشتند و به دنبال افزایش عرضه، اکثر نمادهای مربوط به این دو گروه در رنج منفی معامله شدند و منفی به کار خود پایان دادند. بیش‌ترین ارزش معاملات بازار بورس ۲۲ دی را نیز دو گروه خودرو و فرآورده‌های نفتی به خود اختصاص دادند.

در فرابورس نیز این سنگ آهن گهر زمین بود که بیش‌ترین اثر منفی را روی شاخص کل داشت. از سوی دیگر صنعتی مینو، آریا ساسول، فولاد هرمزگان، صبا تأمین، ذوب‌آهن، و هلدینگ معدنی خاورمیانه با تأثیرات مثبت خود، شاخص‌سازان امروز بازار فرابورس بودند. سه شرکت چوب خزر کاسپین، سپیدار سیستم آسیا و سرمایه‌گذاری سپهر صادرات نیز به ترتیب پرتراکنش‌ترین‌های امروز در بازار فرابورس بودند.

منبع
تجارت نیوزفارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا