اخبار

بازار بورس ۱۳ دی / سرخی بورس رنگ نباخت

در چارچوب معاملات امروز بازار بورس ۱۳ دی به دنبال افزایش شدید عرضه در بازار، شاخص با بیش از ۳ درصد افت مواجه شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در چارچوب معاملات بازار بورس ۱۳ دی به دنبال افزایش شدت عرضه در بازار، شاخص کل با بیش از ۳ درصد افت مواجه شد و به کانال یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحدی سقوط کرد. شاخص کل هم‌وزن نیز ۱.۸ افت را به ثبت رساند. ارزش معاملات امروز نیز مرز ۸.۵ هزار میلیارد تومان را رد کرد. در فرابورس ایران هم شاخص کل با ۵۰۳ واحد افت، به رقم ۱۹ هزار و ۲۲۲ واحد رسید.

نمادهای فملی، فولاد و فارس به دلیل عرضه‌ی بالا، موثرترین نمادها در جهت منفی شدن شاخص کل بازار بورس ۱۳ دی بودند. همچنین امروز گروه دارویی و در رأس آن‌ها نماد برکت بیش‌ترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. نماد پالایشی یکم نیز با ادامه‌ی سیر پر از زیان خود کانال ۸ هزار تومانی را از دست داد. اکثریت نمادهای بازار بورس امروز در حالی با صف فروش بازار را تمام کردند که خبری از حمایت موثر حقوقی نبود.

در فرابورس نیز نماد شرکت‌های سنگ‌آهن گهرزمین، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، صنعتی مینو، صبا تأمین، فولاد هرمزگان و ذوب‌آهن اصفهان بیش‌ترین تأثیر منفی را روی شاخص کل فرابورس داشتند. 

امروز ناظر بازار نیز اعلام کرد که معاملات امروز ومعادن و وسینا باطل شد و مورد تایید قرار نگرفت.‌ همچنین طبق اعلام مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس، این شرکت در صف عرضه اولیه فرابورس قرار گرفته است. این شرکت که به عنوان بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ ایران شناخته می‌شود، قرار است با نماد کزغال در بازار فرابورس به فعالیت بپردازد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا