اخبار

بازار بورس ۲۷ بهمن / استقبال دوباره سهامداران از سهم‌های کوچک‌تر

بازار بورس ۲۷ بهمن برای دومین روز متوالی نزولی بود و شاخص کل با حدود ۷۰۰۰ واحد کاهش، به عدد یک میلیون و ۲۵۷ هزار و ۶۱ واحد رسید. با این حال در دقایق پایانی شاخص هم‌وزن مثبت شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، بازار بورس ۲۷ بهمن در حالی معاملات خود را به پایان برد که شاخص کل با ریزشی ۷۳۰۶ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۵۷ هزار و ۶۱ رسید. با این وجود در دقایق پایانی بورس شاهد بودیم که شاخص هم‌وزن با ۱۲۳ واحد رشد، مثبت شد و به رقم ۴۳۷ هزار و ۲۲۵ واحد رسید که بیان‌گر استقبال دوباره سهامداران از سهم‌های کوچک‌تر است.

در فرابورس نیز شاخص کل ۸۴ واحد ریزش داشت و به ۱۷ هزار و ۷۳۱ واحد رسید. همچنین مجموع ارزش معاملات بازار بورس امروز ۷۶۹۴ میلیارد تومان بود. مجموع ارزش معاملات فرابورس نیز ۱۷ هزار و ۳۶۱ میلیارد تومان بود که برای فرابورس رقمی قابل توجه محسوب می‌شود.

وضعیت نمادهای بازار بورس و فرابورس در ۲۷ بهمن

دو شرکت ملی مس با نماد فملی و پالایش نفت بندرعباس با نماد شبندر بیش‌ترین اثر افزایشی را روی شاخص کل بازار بورس ۲۷ بهمن گذاشتند اما با این وجود نتوانستند شاخص را مثبت کنند. شرکت‌های شستا، فولاد مبارکه، پتروشیمی خلیج فارس، چادرملو و سرمایه‌گذاری غدیر نیز امروز بیش‌ترین سهم را در منفی کردن شاخص کل داشتند. ملی مس، سایپا، پالایش نفت اصفهان، دارویی برکت، پالایشگاه بندرعباس، فولاد مبارکه و شستا نیز پرمعامله‌ترین‌های بورس امروز بودند.

در فرابورس ۲۷ بهمن نیز شرکت‌های بیمه پاسارگاد، آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، صبا تأمین، ذوب‌آهن، فولاد هرمزگان و پتروشیمی تندگویان با معاملات منفی خود، بیش‌ترین اثر کاهشی را روی شاخص کل داشتند. چوب خزرکاسپین، ذغال‌سنگ پروده طبس و تهیه غذای دنا آفرین فدک نیز سه نماد پرتراکنش امروز بازار فرابورس بودند.

تحلیل وضعیت بازار سهام امروز

بازار بورس ۲۷ بهمن همانند روز گذشته، امروز را با روند نزولی به پایان رساند. این مسئله در شرایطی رخ داده که در ابتدای هفته‌ی جاری، بازار سهام رشد بسیار خوبی را تحت تأثیر اعمال محدودیت دامنه نوسان تجربه کرده بود.

همان‌طور که پیش از این کارشناسان اشاره کرده بودند، محدودیت دامنه نوسان خاصیتی مقطعی داشت و به نظر می‌رسد همچنان بازار در سردرگمی و بی‌اعتمادی به سر می‌برد و ابزار محدودیت دامنه نوسان بدون مشخص شدن وضعیت متغیرهای اصلی بازار همچون وضعیت منطقه‌ای و چشم‌انداز اقتصادی کشور، نمی‌تواند روند صعودی بازار را پایدار کند. با توجه به وضعیت فعلی، تحلیل‌گران معتقدند که بازار تا پایان هفته‌ی جاری در همین محدوده‌ی فعلی نوسان خواهد داشت.

منبع
تجارت نیوزفارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا