اخبار

بازار بورس ۲۱ بهمن / بازار یک‌پارچه سبزپوش شد

بازار بورس ۲۱ بهمن در حالی به کار خود پایان داد که شاخص کل توانست رشدی ۱.۸ درصدی را به ثبت برساند و دوباره وارد کانال ۱.۲ میلیون واحدی شود. شاخص هم‌وزن نیز امروز مثبت بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، بازار بورس ۲۱ بهمن در پایان معاملات شاهد افزایش ۲۱ هزار و ۶۲۶ واحدی شاخص کل بود. به این ترتیب شاخص کل با ۱.۸ درصد رشد به کانال ۱.۲ میلیون واحدی بازگشت. شاخص هم‌وزن بازار بورس نیز که دیروز منفی بود، امروز در پایان معاملات مثبت شد. در فرابورس نیز شاخص کل با افزایش ۸۵ واحدی به رقم ۱۱۷ هزار و ۵۳۹ واحد رسید. مجموع ارزش معاملات بازار بورس امروز نیز ۹۷۶۵ میلیارد تومان و مجموع ارزش معاملات بازار فرابورس امروز بیش از ۴۸۴۵ میلیارد تومان بود.

وضعیت نمادهای بازار بورس ۲۱ بهمن / نمادهای بازار رشدی یکنواخت را تجربه کردند

نمادهای فولاد، فملی و تاپیکو بیش از سایر نمادها بر روند مثبت شاخص کل بازار بورس ۲۱ بهمن تأثیر گذاشتند. همچنین اکثریت نمادهای بازار بورس شامل نمادهای بزرگ و کوچک، امروز مثبت بودند. فنرسازی زر، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، کاشی الوند، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو نیز پرمعامله‌ترین شرکت‌های امروز بازار سهام بودند.

در فرابورس نیز این شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن، هلدینگ معدنی خاورمیانه و آریاساسول بودند که بیش‌ترین تأثیر افزایشی را روی شاخص کل داشتند. از جمله شرکت‌هایی که امروز با معاملات منفی خود روی شاخص کل فرابورس تأثیر منفی گذاشتند هم می‌توان به بیمه پاسارگاد و صنعتی مینو اشاره کرد. سپیدار سیستم آسیا، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات و پتروشیمی ارومیه نیز از جمله پرتراکنش‌ترین نمادهای امروز فرابورس بودند.

منبع
تجارت نیوزفارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا