اخبار

پیش‌بینی بورس هفته دوم بهمن / گرایش بازار به تعادل در مسیر صعودی

برخی از روزهای معاملاتی هفته منتهی به ۱۰ بهمن با افزایش فشار فروش در نمادهای شاخص‌ساز همراه بود. اما روند صعودی پرقدرتی در بعضی از گروه‌ها مانند پالایشی و بانکی مشاهده شد. پیش‌بینی بورس هفته دوم بهمن چگونه خواهد بود؟

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، درحالی که روند معاملات هفته نخست بهمن ماه مثبت بود؛ با توجه به ریزش‌های زیاد بیشتر نمادهای شاخص‌ساز در دی ماه، به نظر می‌رسید که صعود شاخص کل بازار سهام پرقدرت‌تر باشد اما این اتفاق نیفتاد. با توجه به گفته یکی از کارشناسان بازار سرمایه، معاملات هفته دوم بهمن متعادل است و گرایش زیادی به روند صعودی دارد. حال باید دید که پیش‌بینی بورس هفته دوم بهمن محقق می‌شود یا خیر.

به گفته ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه، سهم‌های بزرگ در جریان معاملات بازار بورس ۸ بهمن کنترل شدند و احتمالا سطح پایین‌تری برای شاخص کل وجود ندارد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه معاملات هفته آینده متعادل است و گرایش زیادی به روند صعودی دارد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد در جریان معاملات هفته دوم بهمن، گروه‌های غذایی و دارویی وضعیت بهتری پیدا کنند.

رئیسی در مورد اعتماد سهامداران به بازار بورس نیز گفت: معیار و ملاک سهامداران فقط صف‌های خرید و فروش شده و جو هیجانی به شدت پایدار است. از طرفی اعتماد به بازار سرمایه از بین رفته است و برای روند صعودی پرقدرت نیازمند بازگشت اعتماد به بازار سهام هستیم.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا