اخبار

پیش‌بینی بورس هفته آخر دی / بورس از لبه پرتگاه جان سالم به در می‌برد؟

معاملات بورس هفته سوم دی ماه با افت ۲.۵ درصدی شاخص کل به کار خود پایان داد تا در آخرین روز معاملات این هفته نیز، بورس با روندی نزولی خاتمه پیدا کند. چه اتفاقاتی برای بورس هفته آخر دی پیش‌بینی شده است؟

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در جریان معاملات هفته سوم دی ماه، شاخص کل کاهش زیادی را تجربه کرد. در واقع شاخص کل فقط در یک روز از معاملات هفته رشد داشت اما دوباره به کف قبلی خود بازگشت.

تعدادی از کارشناسانان بر این باورند، در صورتی که بازار سهام کف قبلی خود را از دت بدهد، با ریزش شدیدی مواجه خواهد شد. با توجه به این نکته که جمع‌آوری صف‌های فروش در لحظات آخر امیدها را به هفته‌ی آینده زیاد کرد، پیش‌بینی بورس هفته آخر دی چگونه خواهد بود؟ آیا بازار سهام از لبه پرتگاه جان سالم به در می‎برد؟

به گفته سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه، حال معاملات در هفته آخر دی بهتر خواهد شد. اما ممکن است معاملات بازار بورس با فشار فروش در دو روز ابتدایی هفته پایانی دی مواجه شوند.

وی با بیان اینکه از روز دوشنبه فشار فروش کاهش یافته و با افزایش تقاضا روبه‌رو خواهیم شد، اضافه می‌کند: دو علت برای مثبت شدن بازار بورس در کوتاه مدت در جریان معاملات هفته آینده وجود دارد؛ دلیل اول رسیدن قیمت‌ها به منطقه جذاب و دلیل دوم نیز انتشار گزارش نه ماهه بازار سهام در پایان معاملات هفته آخر دی ماه است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا