اخبار

شاخص بورس های جهانی منفی شد

شاخص بورس های جهانی با ریزش‌های سنگین مواجه شده است. در وال استریت، دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی منفی شدند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به دنبال نزدیک شدن به فصل سرما و رشد فزاینده‌ی شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان، نگرانی‌ها در بازارهای جهانی نیز شدت گرفته است. شاخص بورس های جهانی با ریزش‌های سنگین مواجه شده است. در وال استریت، دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی منفی شدند.

شاخص بورس آمریکا

شاخص بورس آمریکا نیز تحت تأثیر شیوع شدیدتر کرونا روند منفی گرفته است. در وال استریت، بیشتر شاخص‌ها نزولی بودند؛ به گونه‌ای که دو شاخص اصلی و بنیادین این بازار نسبت به روز گذشته‌ی خود منفی شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» (Dow Jones Industrial Average) با ۲.۴۱ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۷ هزار و ۶۵۳.۳۳ واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی ۵۰۰» (S&P 500 Index) با ۲.۱۱ درصد ریزش تا سطح ۳۳۹۲.۱۶ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» (NASDAQ Composite) با ۱.۷۰ درصد کاهش در سطح ۱۱ هزار و ۳۵۲.۵۴ واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص «فوتسی ۱۰۰» (FTSE 100) بورس لندن با ۱.۱۶ درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح ۵۷۹۲.۰۱ واحد بسته شد. شاخص «دکس ۳۰» (DAX 30) بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۳.۷۱ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۱۷۷.۱۸ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص «کک ۴۰» (CAC 40) بورس پاریس با افت ۱.۹ درصدی در سطح ۴۸۱۶.۱۲ واحد بسته شد. در مادرید شاخص «ایبکس ۳۵» (IBEX 35) ۱.۴ درصد پایین رفت و به ۶۷۹۶.۹۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص «نیکئی ۲۲۵» (Nikkei 225) بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۰۹ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۴۹۴.۳۴ واحدی پایین رفت. شاخص «هانگ سنگ» (Hang Seng) بورس هنگ کنگ ۰.۵۴ درصد بالا رفت و در سطح ۲۴ هزار و ۹۱۸.۷۸ واحد بسته شد. در چین شاخص «شانگهای کامپوزیت» (SSE Composite) ریزش ۰.۵۸ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۴۶۹۱.۲۳ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص «اس اند پی ای اس ایکس ۲۰۰» (S&P/ASX 200) بورس سیدنی با ۰.۱۹ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۱۵۵.۶۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص «تاپیکس» (TOPIX) ژاپن نزولی بود.

نفت

در بازار طلای سیاه روند قیمت‌ها نزولی بود. هر بشکه نفت «وست تگزاس اینترمدیت» (West Texas Intermediate) با ۳۸.۵۴ درصد کاهش به ۳۹.۷۸ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با ریزش ۳.۲۳ درصدی به ازای ۴۰.۴۲ دلار در هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا با صعود ۰.۲۶ درصدی نسبت به روز قبل در سطح ۱۹۰۲.۷۴ دلار معامله شد. هر اونس نقره با کاهش ۰.۳۱ درصدی به ازای ۲۴.۴۳ دلار مبادله شد.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا