اخبار

تصویب پیشنهادهای بورسی توسط هیئت دولت / هفت پیشنهاد در انتظار تصویب سران قوا است

رئیس سازمان بورس از تصویب سه مورد از ۱۰ پیشنهاد بورسی برای حمایت از بازار خبر داد و اعلام کرد، پیشنهادهای دیگر باید توسط سران قوا تصویب شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس پیرامون تازه‌ترین خبرها درباره‌ی طرح‌ها و پیشنهادهای بورسی برای بهبود بازار سهام، پس از جلسات متعدد با نمایندگان مجلس و دولت، از تصویب سه مورد از ۱۰ پیشنهاد بورسی برای حمایت از بازار خبر داد و اعلام کرد، هفت پیشنهاد دیگر باید توسط سران قوا تصویب شود. وی درباره‌ی این پیشنهادهای بورسی گفت: در پی ارائه پیشنهادهایی برای بهبود اوضاع بازار سرمایه، هیئت دولت با ۱۰ پیشنهاد موافقت کرد که از این تعداد، سه مورد از امروز (۷ اردیبهشت) اجرا و هفت مصوبه دیگر هم برای تصمیم‌گیری در جلسه سران قوا مطرح و نهایی خواهد شد.

دهنوی در همین رابطه ادامه داد: مهم‌ترین مصوبه، تخصیص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه و معادل ۲۰۰ میلیون دلار است. همچنین مقرر شد، ممنوعیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری و کارگزاری‌ها در استفاده از تسهیلات بانکی لغو شود. سومین مصوبه هم مربوط به امکان ۵ ساله سرمایه‌گذاران در صورت خرید سهام است.

سخنگوی سازمان بورس سپس اضافه کرد: هفت پیشنهادی هم که باید توسط سران قوا تصمیم‌گیری و نهایی شود، شامل تخصیص ۸۰ درصد درآمد ناشی از مالیات نقل و انتقال سهام در سال ۱۴۰۰ به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه، معافیت مالیاتی سود انباشته شرکت‌ها هنگام استفاده در افزایش سرمایه، امهال مالیاتی یک ساله ۵۰ درصد از منابع مربوط به خرید سهام شرکت‌ها، لغو سه ساله ممنوعیت خرید سهام توسط بانک‌ها، مجاز بودن سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در بازار سرمایه، انتشار ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی با تضمین دولت توسط دو صندوق تثبیت بازار سرمایه و توسعه بازار و جبران زیان خریداران صندوق دولتی پالایشی و بانکی از محل سهام یا موارد دیگر است.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا