اخبار

کمیته فولاد هفته‌ی آینده برای تعیین قیمت فولاد در بورس تشکیل می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت بعد از حضور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از تشکیل کمیته فولاد در هفته‌ی آینده برای تعیین قیمت و عرضه فولاد در بورس خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت امروز، سه‌شنبه ۹ دی ماه پس از حضور در مجلس و شرکت در جلسه‌ی کمیسیون عمران، طی گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، از تشکیل کمیته فولاد از هفته‌ی آینده برای تعیین قیمت و عرضه‌ی فولاد در بورس خبر داد و گفت: قانون به ما اجازه داده که محصولات فولادی در بورس عرضه شود و همه تولیدکنندگان باید همه محصولات خود را در بورس عرضه کنند. از هفته آینده کمیته فولاد تشکیل می‌شود تا قیمت آن در بازار را تعیین کند.

رزم‌حسینی همچنین در رابطه با قیمت فولاد و سیمان صحبت کرد و گفت: من امروز درباره قیمت فولاد و سیمان در کمیسیون عمران توضیحاتی دادم. نمایندگان حساسیت‌های دقیق و زیادی داشتند که مدیریت بازار این کارها چگونه است.

وزیر صمت در پایان گفت: ما در این یکی دو ماه گذشته به منظور مدیریت بازار شیوه نامه‌ای را در ستاد اقتصادی دولت اعمال کردیم و وقتی اجرا شد منجر به کاهش قیمت‌ها شد. ولی در چند روز گذشته قیمت جهانی فولاد افزایش داشت و نمایندگان مجلس نگران این موضوع شدند.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا