اخبار

نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور: لایحه دو فوریتی تشکیل وزارت بازرگانی به مجلس ارائه شود

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور برای ارائه لایحه دو فوریتی تشکیل وزارت بازرگانی داخلی و تنظیم بازار به مجلس خبر داد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری ایسنا، سیدنظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی مجلس و دولت برای حل مسائل مردم، گفت: دیدگاه رئیس جمهور برای تشکیل وزارت بازرگانی داخلی که در دیدار مشترک دولت و مجلس مطرح شد، مثبت است.

موسوی اظهار کرد: اخیرا رئیس مجلس شورای اسلامی نامه ای به رئیس جمهور ارسال کرده که در آن با اشاره به تشخیص دولت برای تشکیل ساختاری مستقل برای بازرگانی داخلی و تنظیم بازار و دیدگاه رئیس جمهور مبنی بر نبود تفاوت بین تشکیل سازمان یا وزارت در این زمینه، از دولت خواسته شده تا لایحه تشکیل وزارت بازرگانی داخلی و تنظیم بازار به صورت دو فوریتی به مجلس ارائه شود.

لایحه دو فوریت تشکیل سازمان بازرگانی رای نیاورد

وی بیان کرد: با توجه به موافقت رئیس جمهور با تشکیل وزارت‌خانه، نمایندگان به دو فوریت لایحه تشکیل سازمان بازرگانی رای ندادند و به نظر می‌رسد اکثریت نمایندگان با تشکیل وزارت بازرگانی داخلی موافق هستند؛ به همین دلیل در صورت ارائه لایحه دوفوریتی توسط دولت در این زمینه، در سریع‌ترین زمان ممکن شاهد شکل‌گیری این ساختار جدید خواهیم بود.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا