اخبار

دستور رئیس سازمان بورس برای پیگیری بازگشایی شستا

رئیس سازمان بورس همزمان با ادامه توقف نمادهایی از جمله شستا دستور داد سریع‌تر پیگیری بازگشایی شستا و سایر نمادهای متوقف شده، انجام شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری سنا، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس، ضمن تأکید بر وظیفه‌ی سازمان بورس مبنی بر صیانت از حقوق سهام‌داران و نظارت بر بورس‌های ایران، توضیح داد: با توجه به توقف طولانی مدت نماد شستا، سازمان به شرکت بورس جهت تعیین تکلیف هر چه سریعتر این نماد و سایر نمادهای متوقف دستور داده است.

قالیباف اصل همچنین با اشاره به این که توقف و بازگشایی نمادها به عهده‌ی بورس‌ها است، در رابطه با پیگیری بازگشایی شستا گفت: البته ناشرین حتما باید فرآیند بازارگردانی و تداوم آن را مد نظر قرار دهند و در راستای نقدشوندگی سهام کوشا باشند. این موضوع یک اصل مهم در سرمایه گذاری است. چنانچه ناشری این مهم را رعایت نکند، سازمان بورس از اختیارات قانونی در راستای صیانت از حقوق سهامداران استفاده خواهد کرد.

پیش از این مدیرعامل سرمایه‌گذاری صبا تأمین اعلام کرده بود که صندوق صبا گستر نفت و گاز تأمین به ‌عنوان بازارگردان شستا طی هفته‌ی جاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا