اخبار

سازمان بورس با افزایش ۱۰ میلیارد تومانی تامین مالی طرح‌های مولد موافقت کرد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از موافقت سازمان بورس با افزایش ۱۰ میلیارد تومانی تامین مالی طرح‌های مولد از طریق تامین مالی جمعی خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی شاتا، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در ضمن جلسه کارگروه تامین مالی از موافقت و همکاری سازمان بورس با افزایش ۱۰ میلیارد تومانی تامین مالی طرح‌های مولد خبر داد و گفت:با تعامل و همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار، سقف تامین مالی پروژه‌ها تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال از طریق تامین مالی جمعی شد. پیش از این هر پروژه تا سقف ۲۰ میلیارد ریال امکان استفاده از ابزار تامین مالی جمعی را داشت، اما با توجه به افزایش قابل‌ توجه شاخص بهای تولیدکننده این رقم با تصمیم فرابورس، به ۱۰۰ میلیارد ریال برای هر پروژه افزایش یافته است.

زرندی در رابطه با تامین مالی جمعی اضافه کرد: در این روش، شرکت‌ها می‌توانند پروژه‌های توجیه پذیر خود را که به دلیل کمبود منابع اجرا نشده است با استفاده از جمع آوری سرمایه های خرد مردمی تامین مالی کرده و پروژه به بهره برداری برسد.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت در رابطه در رابطه با تامین مالی طرح‌های مولد تصریح کرد: با توجه به اهمیت ابزار تامین مالی جمعی در جذب و هدایت سرمایه‌های خرد مردمی به سمت پروژه‌های مولد و ارزش‌آفرین، این موضوع جزو اولویت های کاری معاونت قراردارد.

سعید زرندی همچنین گفت: چالش‌ها و موانع دستورالعمل تامین مالی جمعی به سازمان بورس و اوراق بهادار منعکس  شده که با تعامل خوب آنان شاهد مصوبات خوبی در این حوزه هستیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان تأکید کرد: بارها تاکید کردیم که تولید باید به طرف استفاده از ابزارهای نوین مالی حرکت کند و ساختار مالی شرکت ها به این سمت حرکت کند و ماهم به عنوان وزارتخانه باید ضمن تعامل با سایر دستگاه‌ها این مسیر را هموار کنیم.

منبع
شاتا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا