اخبار

روش فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت

مدیر برنامه‌ریزی توسعه و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار درباره فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت بعد از عید عدیر توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد فرهانیان، مدیر برنامه‌ریزی توسعه و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار کشور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک اظهار کرد، بعد از عید ولایت ۳۰ درصد دوم سهام عدالت در پرتفوی سهامداران قابل معامله می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در دور گذشته برای فروش با مشکلاتی مواجه بودیم افزود، این بار هم افراد می‌توانند به بانک‌ها مراجعه و اقدام به فروش ۳۰ درصد دوم سهام خود کنند و محدودیت زمانی برای این کار وجود ندارد.

فرهانیان با اشاره به واریز نشدن رقم ۳۰ درصد ابتدایی سهام داران عدالت بیان کرد، ناهماهنگی بازار پول و سرمایه این اتفاق را رقم زد که در این دوره این اختلاف برطرف شده است.

وی با بیان اینکه اکنون این ناهماهنگی رفع شده است گفت، کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده و سهامشان را نفروخته‌اند اما اکنون به فروش آن نیاز دارند می‌توانند در سامانه تغییر وضعیت دهند و سهام خود را بفروشند.

فرهانیان ابراز کرد، هفته آینده بانک‌ها زیرساخت‌هایشان برای قبول سهام عدالت به عنوان وثیقه کارت‌های اعتباری آماده می‌شود.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا