اخبار

امروز مذاکرات هیئت تجاری روسیه در تهران آغاز می‌شود

طبق اعلام سخنگوی وزارت صمت، هیئت شرکت‌های تجاری روسیه از امروز مذاکرات خود در تهران را آغاز می‌کند. در مجموع ۷۵۰ جلسه تجاری پیش‌بینی شده است.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه ۶۵ شرکت روسی در قالب هیئت ۱۰۰ نفره مذاکرات خود را از امروز در تهران آغاز می‌کنند، با اشاره به ورود هیئت تجاری روسیه به تهران، گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، فعالان اقتصادی کشورمان در مدت سه روز حضور هیئت تجاری روسیه در تهران در مجموع ۷۵۰ جلسه تجاری با نمایندگان شرکت‌های روسی برگزار خواهند کرد.

سخنگوی وزارت صمت با تاکید بر عزم ایران و روسیه در تعمیق مناسبات تجاری گفت: طبق اعلام مرکز صادرات روسیه تا آخر امسال بیش از ۱۰ هیئت بزرگ تجاری دیگر به ایران سفر خواهند کرد.

به گفته مشاور رسانه وزیر صمت حوزه فعالیت شرکت‌های روسی در هیئت تجاری شامل صنایع غذایی و کشاورزی (غلات)، شیرینی و شکلات، آبزیان، تجهیزات و ماشین آلات صنایع غذایی و کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی، شیشه و بلور، صنایع فلزی، سیستم‌های مخابراتی و رادیویی، انرژی و بازیافت است.

قالیباف افزود: طرف مذاکره هیئت تجاری روسیه با محوریت اتاق بازرگانی تهران، اعضاء اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با حوزه تجارت مورد مذاکره هستند.

گفتنی است ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز پنج شنبه در دیدار با رئیس جمهور ایران در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در ازبکستان، از ورود این هیئت تجاری به ایران خبر داده بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا