تحلیلتحلیل صنعت

بررسی گزارش ماهانه شرکت های صنعت دارویی در اسفند ۱۴۰۱ | رشد ۱۳۰ درصدی عملکرد ماهانه

بررسی گزارش ماهانه شرکت های صنعت دارویی در اسفند ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که نمادهای دفارا، دکوثر و دشیمی که بهترین عملکرد را داشتند بیشترین سهم را در رشد ۱۳۰ درصدی عملکرد ماهانه این صنعت شده‌اند.

به گزارش توان تحلیل، بررسی گزارش ماهانه شرکت های صنعت دارویی در اسفند ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که شرکت داروسازی فارابی با نماد دفارا، داروسازی کوثر با نماد دکوثر و شرکت شیمی دارویی داروپخش با نماد دشیمی به ترتیب با افزایش ۸۰۰ درصد، ۴۸۴ درصد و ۴۷۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ همراه بوده‌اند.

شرکت‌های البرز دارو با نماد دالبر با ۲۸- درصد، داروسازی جابرابن‌حیان با نماد دجابر با ۴۰- درصد و شرکت داروسازی آوه‌سینا با نماد داوه ۴۹- درصد ضعیف‌ترین عملکرد را میان شرکت‌های دارویی داشتند.

بررسی گزارش ماهانه شرکت های صنعت دارویی اسفند ۱۴۰۱
بررسی عملکرد صنعت دارویی کشور در سال گذشته
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

در این بررسی عملکرد ماهانه شرکت ها در آخرین ماه گزارش نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ مقایسه شده‌اند. جهت بررسی بیشتر، نسبت‌های مهم P/E، P/S و نسبت حاشیه سود ناخالص نیز ارائه شده است.

شرکت تولید و صادرات ریشمک با نماد ریشمک سال قبل صفر بود. اما امسال اطلاعات درآمدی خود را گزارش کرد. عملکرد شرکت داروسازی شهید قاضی با نماد دقاضی نیز با سال ۱۴۰۰ انجام نشده است. گفتنی است، شرکت‎هایی که هنوز گزارش اسفند را ارائه نکرده‌اند، گزارش بهمن ماه ملاک قرار گرفته است.

توزیع پراکندگی رشد ماهانه گروه صنعت دارویی

بررسی توزیع پراکندگی رشد ماهانه گروه صنعت دارویی نیز نشان می‌دهد که میانگین رشد عملکرد ماهانه گروه دارویی ۱۳۰ درصد است. لازم به ذکر است که سه شرکت اول گروه یعنی نمادهای دفارا، دکوثر و دشیمی دلیل افزایش میانگین گروه هستند. همچنین با توجه به نمودار شماره (۱) مشخص است که پراکندگی داده‌ها عمدتا کم‌تر از میانگین گروه است.

بررسی گزارش ماهانه شرکت های صنعت دارویی
منحنی توزیع نرمال رشد گروه دارویی در اسفند ۱۴۰۱
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا