اخبار

اوراق بیمه اتکایی از طریق بازار سرمایه منتشر می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی از انتشار اوراق بیمه اتکایی از طریق بازار سرمایه خبر داد و اعلام کرد صنعت بیمه وابسته به سرمایه‌گذاری است.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری فارس، مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم آغاز به کار پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی کشور گفت: بیمه‌نامه‌های درمان در سال گذشته با رشد ۱۷ درصدی به ۲۰ میلیون نفر رسید.

بهزادپور با بیان اینکه بیمه‌نامه زندگی با رشد ۷ درصدی به ۳۰ میلیون فقره رسید، اظهار کرد: همچنین افراد بیمه‌ شده در کشور به بیش از ۳۶ میلیون نفر رسیدند.

وی با اشاره به اینکه پوشش بیمه صندوق حوادث طبیعی ساختمان در سال گذشته به ۲۶.۵ میلیون واحد رسید، اضافه کرد: همچنین سرانه بیمه‌نامه با ۱۰ درصد رشد به رقم ۸۶۱ بیمه‌نامه به ازای هر هزار نفر در کشور رسید.

صنعت بیمه وابسته به سرمایه‌گذاری است

رئیس‌کل بیمه مرکزی ‌با بیان اینکه صنعت بیمه وابسته به سرمایه‌گذاری است، گفت: ما هم به صورت مستقیم در بازار سرمایه‌گذاری می‌کنیم و هم اینکه پوشش‌های ریسک سرمایه‌گذاری را در بازار به وسیله بیمه تأمین می‌کنیم.

انتشار اوراق بیمه اتکایی از طریق بازار سرمایه

بهزادپور با بیان اینکه سال گذشته مجوز انتشار اوراق توسط شرکت‌های بیمه‌ای را از بازار سرمایه دریافت کردیم، اظهار کرد: امسال اوراق بیمه اتکایی از طریق بازار سرمایه توسط شرکت‌های بیمه منتشر می‌شود.

وی بیان کرد: در دنیا شرکت‌های بیمه‌ای بیش از ۳۷ میلیارد دلار اوراق سررسید نشده منتشر کرده‌اند؛ به‌گونه‌ای که در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۱ میلیارد دلار اوراق جدید از سوی شرکت‌های بیمه در دنیا منتشر شد.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا