اخبار

علت رشد نمادهای دارویی بورس چیست؟

در پایان معاملات بازار بورس ۱۸ آبان شاهد پیش‌تازی نمادهای دارویی بازار بورس بودیم؛ به نحوی که به صنایع برتر بورس دیروز تبدیل شدند. به نظر می‌رسد نمادهای دارویی بورس به دنبال شایعاتی مبنی بر ارزان شدن دلار دولتی، دیروز با تشکیل صف خرید همراه بودند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، در حالی که بازار بورس روند منفی در پیش گرفته است و روز به روز با افت شاخص بورس همراه است، شاهد هستیم که نمادهای دارویی با اقبال روبه‌رو شده و حتی دیروز با تشکیل صف‌های خرید قابل‌توجه، عنوان صنایع برتر بازار بورس را به خود اختصاص دادند. به نظر می‌رسد این حرکت مثبت در پی شایعاتی مبنی بر ارزان شدن دلار دولتی به وجود آمده باشد.

دیروز شاهد بودیم که نمادهای دارویی بورس بازهم بعد از چندین بار، به شایعه تغییر قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی واکنش مثبت نشان دادند و با تشکیل صف‌های خرید و افزایش تقاضا همراه بودند. به این ترتیب، روز گذشته قبل از آن که چیزی در رابطه با دلار ۱۱ هزار تومانی قطعی شود، شاهد شکل‌گیری صف خرید قابل توجه در تمامی نمادهای دارویی بودیم. البته در میان نمادهایی که رشد و صف خرید را تجربه کردند و تا سقف قیمت مجاز روزانه با افزایش مواجه بودند، نماد دلقما تنها نمادی بود که مانند سایر نمادهای دارویی رشدی را تجربه نکرد.

نماد دلقما روز یکشنبه در شرایطی به معاملات خود پایان داد که برعکس سایر نمادهای دارویی بورس با صف فروش مواجه بود. صف فروش شکل گرفته در این نماد به کاهش حداکثری قیمت و رسیدن بهای هر سهم از شرکت دارویی لقمان به ۳۲۹۲ تومان منجر شد.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا