اخبار

کمیسیون برنامه و بودجه برای بورس چه برنامه‌هایی دارد؟

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گزارش جلسه امروز، ۱۵ فروردین این کمیسیون با حضور وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی برای بررسی چشم‌انداز بورس را ارائه کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در رابطه با جلسه امروز این کمیسیون برای بررسی چشم‌انداز بورس، گفت: این کمیسیون وظیفه نظارت بر اجرای قانون بودجه را در طول سال بر عهده دارد، بنابراین ما برای اولین جلسه در سال جدید از مسئولان اقتصادی کشور برای بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه و وضعیت اقتصادی با محوریت وضعیت درآمدهای کشور دعوت بعمل آوردیم.

محمدمهدی مفتح در توضیحاتی تکمیلی ادامه داد: در این نشست دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی، بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کل کشور، دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی و قنبری رئیس سازمان خصوصی‌سازی به همراه معاونان و کارشناسان دستگاه‌های مربوطه خود حضور یافتند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس سپس گفت: این مسئولان ابتدا گزارش و تصویری از چگونگی اجرای قانون بودجه سال ۱۴۰۰ را ارائه کرده و در ادامه برنامه‌های خود را برای تحقق درآمدهای بودجه در سال جاری و دیگر موضوعات مربوطه برای نمایندگان مجلس تشریح کردند.

مفتح در ادامه اضافه کرد: همچنین برای جلسه روز سه‌شنبه این کمیسیون هم از نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه دعوت کرده‌ایم تا درباره عملکرد منابع و مصارف (دریافت‌ها و پرداخت‌ها) قانون بودجه سال ۹۹ و اقدامات به عمل آمده جهت اجرای قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مطالب خود را بیان کند.

این نماینده‌ی مجلس در پایان گفت: کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در این جلسات تلاش دارد تا تصویر کلی از نحوه اجرای بودجه سال ۱۴۰۰ به دست آورده و راهکارهای اجرایی آن و موانع احتمالی که دستگاه‌های اجرایی با آن مواجه خواهند شد را شناسایی کند.

منبع
خانه ملت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا