اخبار

واکنش مثبت بورس‌های جهانی به افزایش احتمال پیروزی بایدن

به دنبال آخرین نتایج شمارش آرا و افزایش احتمال پیروزی بایدن، ارزش جهانی دلار کاهش پیدا کرد و بورس‌های نقاط مختلف جهان مثبت شدند.

به گزارش اخبار بورس، پایگاه خبری بورس پرس به نقل از خبرگزاری رویترز گزارش کرد، با این که همچنان شمارش آرای باقی‌مانده‌ی انتخابات آمریکا ادامه دارد، اما آخرین شمارش آرا حاکی از افزایش احتمال پیروزی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در این انتخابات است. به دنبال همین مسئله امروز شاهد کاهش ارزش جهانی دلار بودیم و به دنبال آن شاخص کل بورس‌های نقاط مختلف دنیا مثبت شد.

طبق این گزارش، ارزش سهام شرکت‌های فناوری اروپایی بطور متوسط ۲.۵ درصد رشد کرد و به همین خاطر رشد ۸ درصدی ارزش سهام این شرکت‌ها را در هفته‌ای که گذشت شاهد بودیم. همچنین قابل اشاره است که در اروپا بانک مرکزی انگلیس از افزایش بسته کمک اقتصادی به ۲۰۰ میلیارد دلار خبر داده است. این میزان، ۶۰ میلیارد دلار بیشتر از مقدار پیش‌بینی شده است.

شاخص MSCI جهانی هم ۲.۱۵ درصد رشد کرد و شاخص FTEU3 به میزان ۰.۹۴ درصد بالا رفت. در معاملات بورس وال استریت هم شاخص داو جونز ۱.۹۵ درصد بالا رفت و S&P500 هم رشد مشابهی را تجربه کرد. شاخص نزدک نیز ۱.۵۹ درصد مثبت شد.

شاخص نیکئی ژاپن نیز ۱.۷ درصد رشد کرد و شاخص بورس کره جنوبی هم رشد ۲.۴ درصدی داشت. شاخص شرکت‌های پرطرفدار چینی هم ۱.۳ درصد رشد کرد و مثبت شد.

با افزایش احتمال پیروزی بایدن ، ارزش دلار ۰.۸۶ درصد پایین آمد. ارزش یورو در برابر دلار ۰.۸۸ درصد مثبت شد و به ۱.۱۸۲۵ دلار رسید. ارزش ین ژاپن هم در برابر دلار بالا رفت و با ۰.۹۶ درصد رشد به ۱۰۳.۵۲ ین در برابر دلار رسید. ارزش یوآن چین هم به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسید و ۶.۵۹۹۴ یوآن در برابر دلار معامله شد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا