اخبار

بررسی وضعیت بازار بورس، مسکن و ارز در خانه ملت

رئیس مجلس در پاسخ به یک نماینده از برگزاری نشست غیرعلنی در یکشنبه هفته آینده برای بررسی وضعیت بازار بورس ، مسکن و ارز خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی، نماینده محلات در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در چارچوب بررسی طرح مالیات بر خانه‌های خالی اعاده شده از شورای نگهبان، در اخطاری با استناد به اصل ۳۱ قانون اساسی، گفت: داشتن مسکن متناسب با نیاز هر فرد حق مردم است. دولت موظف است که با رعایت اولویت مسکن را تامین کند. از طرفی دیگر براساس اصل ۲۲ قانون اساسی حیثیت، جان و مال مردم باید از تعرض مصون باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بررسی ایرادات گرفته شده از سوی شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه‌های خالی، افزود: انشاالله این ایرادات در نشست امروز اصلاح و رفع می‌شود. هدف اصلی از این اقدام این بود که با عرضه بیشتر مسکن، قیمت‌ها کاهش پیدا کند اما در این فاصله دولت، بازار را رها کرده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ماهانه چیزی در حدود هفت درصد بر قیمت مسکن افزوده می‌شود، افزود: آقایان می‌گویند که مسئول اجرای قانون هستند؛ حال باید بگویند که چه برنامه‌ای برای اجرای قوانین دارند. از آن طرف ببینید که قیمت خودرو به کجا رسیده است. رئیس جمهور به وزارت صمت برای کنترل بازار دستور داده؛ وزارتخانه‌ای که وزیر ندارد. حال یک ساختمان چگونه می‌خواهد جلوی این وضعیت بازار را بگیرد.

سلیمی همچنین در خصوص وضعیت بازار بورس گفت: رئیس جمهور باید به وضعیت بازار عنایت بیشتری داشته باشد و خودروسازان باید کمک بیشتری داشته باشند زیرا مردم از این وضعیت ناراضی هستند. قیمت خودرو پرواز کرده و به عرش رسیده؛ از این رو آقایان نباید تماشاچی باشند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: مجلس در روز یکشنبه در مورد وضعیت بازار بورس، مسکن و ارز به صورت غیرعلنی تشکیل جلسه خواهد داد.

منبع
خانه ملت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا