اخبار

واعظی: مجلس در بورس دخالت نکند

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت از مجلس و کمیسیون‌های آن خواست که در امور سازمان بورس دخالت نکنند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، امروز (چهارشنبه) محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت خواهان عدم دخالت مجلس شورای اسلامی در بورس شد. واعظی در همین رابطه گفت: مردمی که براساس نظر وزیر اقتصاد اعتماد کردند و وارد بورس شدند، قطعاً دولت اجازه نخواهد داد که ضرر کنند. کسانی که برای دولت آمدند و اعتماد کردند، ما باید دنبال کنیم که سلب اعتماد نشود، اگر نگاه ما به بورس همان نگاهی باشد که در همه دنیا است، دراز مدت جواب خواهد داد و ما به آینده خوش بین هستیم.

رئیس دفتر حسن روحانی در همین رابطه ادامه داد: خودتان شاهد بودید که می‌آیند یک جلسه می‌گذارند، مصاحبه می‌کنند به محض اینکه بورس مثبت می‌شود می‌گویند ما مشکل بورس را حل کردیم و دولت نتوانست آن را برطرف کند؛ هنگامی هم که بورس منفی می‌شود می‌گویند ما از اول تذکر داده بودیم. خب این به معنی دخالت شما است، دخالت نکنید.

واعظی سپس ضمن روشن ساختن وظایف نهاد مجلس در رابطه با بورس، گفت: مجلس ماموریتش قانونگذاری، پرسیدن سوال و استیضاح است اینکه به مسائل ریز اجرایی بپردازند و دخالت کنند سفر استانی بروند و به جای دولت و وزرا تصمیم بگیرند درست نیست. اگر در داخل مجلس هم کسانی می‌خواهند کار اجرایی کنند این کار اشتباه است. باید می‌آمدند از اول کار اجرایی می‌کردند.

رئیس دفتر ریاست جمهوری سپس ادامه داد: دلیل اینکه ما امروز کمتر صحبت می‌کنیم این است که نمی‌خواهیم اختلاف به وجود بیاید. ما نیز همان ادبیات سخیفی که برخی از نمایندگان علیه دولت و وزرا به کار می‌برند را می‌توانیم به کار ببریم اما قطعاً به صلاح همبستگی و انسجام کشور نیست. خواهش می‌کنیم که در توییت کردن و صحبت کردن، اخلاق اسلامی را رعایت کنند.

واعظی همچنین با اشاره به حواشی لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: متأسفانه امسال شاهد آن هستیم که بیشتر به جای نگاه حرفه‌ای به بودجه، بودجه تبدیل به ابزاری برای حمله به دولت و زدن دولت شده است. حدود ۴۰ سال است دولت‌های مختلف به مجالس مختلف بودجه می‌دهند. این اولین سالی است که بعد از انقلاب شاهد این هستیم که از روزی که بودجه را فرستادیم نمایندگان همینطور دارند مصاحبه و تبلیغ می‌کنند.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا